Altan’dan Bahçeli’ye zehir gibi cevap

Bahçeli bazı gazetecileri ağır bir dille eleştirdi. Tehdit dolu uyarılarına Ahmet Altan aynı sertlikte karşılık verdi...

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye Ahmet Altan’dan hodri meydan. Bazı gazeteleri köşe yazarlarını hedef gösteren Bahçeli’ye “Hadi gönder adamlarını. Biz iyi bir avız” diye seslendi..

Ölümü göze aldığını söyleyen Altan, Bahçeli’yi çete reisi gibi davranmakla eleştirdi. İşte Taraf Genel Yayın Yönetmeni Altan’ın köşesinden verdiği zehir gibi cevap:

(…)MHP yöneticileri affetmeyecekler” ve “hesabını soracaklar”

Peki ne yapacaksınız? Eskiden yaptıklarınızı mı? Vurduracak mısınız? Adamlarınızı gönderip baldırtacak mısınız? Bunları mı yapacaksınız? Bunları mı yapacaksınız?

Bununla mı tehdit ediyorsunuz bizi?

Şimdi buradan, son zamanlarda parti başkanı olmaktan vazgeçip çete reisi gibi tehditler savuran, şardımcılarıyla bizi hedef gösteren, bizi sokaklarda vurdurmak için adamlarını azmettiren konuşmalar yapan Bahçeli’ye sesleniyorum.

Hadi gönder adamlarını. Biz iyi bir avız. Silahsızız, savunmasızız, korunmasızız. İstediğiniz yerde bizi vurdurabilir, istediğiniz yerde üstümüze adamlarınızı salabilirsiniz. Biz bunu göze almışız.

Sizin gibi adamların tehdidinden korkmaktansa ölüm evladır bize.

Peki siz, bizim başımıza bir şeyler geldikten sonra yaşayacaklarınıza hazır mısınız?

Parti başkanlığınızın ya da başkan yardımcılığının sizi kurtarabileceği mi sanıyorsunuz, keyfinizce cinayete, saldırıya azmettirip paçayı sıyırabileceğinize mi inanıyorsunuz?

Eski günlerdeki gibi “derin devletin” adamları gelip sizi hapisten çıkartabilecekler diye mi inanıyorsunuz?

Yanıldığınızı o demir parmaklıkların ardına girdiğinizde anlarsınız. Siyasetçiyseniz, doğru dürüst siyaset yapın, eleştirilere fikirlerinizle karşı çıkın, çete reisiyseniz çete reislerinin başına gelene hazırlayın kendinizi.

Oylarınız bu kadar yükselmişken neden aniden ciddi bir parti olmaktan vazgeçtiğinizi bilmiyorum. Ama şunu unutmayın, bundan sonra siyasete kan bulaştıran, Türkiye’ye kanlı tuzak kuran herkes,o kanın hesabını öder, o tuzağa düşer.