Altaylı’ya onur ödülü

2006 Türkiye Başarı Ödülleri töreninde, "Eğitime Katkı Onur Ödülü" Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'ya verildi.

Türkiye İş Kadınları Derneği TİKAD, Avrupa Gazeteciler Cemiyeti ve True Dergisi’nin düzenlediği “2006 Türkiye Başarı Ödülleri” töreni dün akşam Hotel Les Ottomans’ta gerçekleşti.

TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut’un açılış konuşmasıyla başlayan ödül töreninde Türkiye’nin AB üyelik sürecine katkı sağlayan ve Türk insanının yaşam kalitesinin artırılmasına hizmet eden kişi ve kurumlar ödüllendirildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski’nin de katıldığı ödül töreninde “Eğitime Katkı Onur Ödülü” Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı’ya verildi.

Ödülünü Başbakan Erdoğan’ın elinden alan Altaylı yaptığı konuşmada; “Eğitim adına Sabah Gazetesi olarak yaptıklarımızı geliştirmeyi düşünüyoruz. Bu sene en az beş okul yaptırmak istiyoruz. Geçen yıl bin 700 okulun bilgisayarlarını temin ettik. Bu yıl da başbakanımızın söylediği gibi çalışmalarımız daha da büyüyerek devam edecek” dedi.

Konuşmasında Türkiye İş Kadınları Derneği’nin kalkınma yolunda katettiği mesafe ve iş dünyasına katkısına değinen Recep Tayyip Erdoğan ise “Kadınların ekonomik, siyasi her alanda yer almaları mutluluk verici. Fakat Türk kadını siyasette maalesef gereği kadar yer almıyor. Biz AKP hükümeti olarak çok daha fazla kadın siyasetçiyi ülkeye kazandırmak istiyoruz” dedi. Gecede 23 ödül sahibini bulurken sabah Gazetesi Brüksel Temsilcisi Fikret Aydemir’e de “AB Sürecinde Bilgi Alışverişine Katkı Onur Ödülü” verildi.