Altın madalya alan Niğdeli sporcular şehre döndü

Antalya Konya altında World O-Sport Federation ve Türkiye O-Sport Savunma Sanatları Federasyonu'nun düzenlediği 7. O-Sport Dünya Şampiyonası'na Bor Özkan Spor kulübü 6 sporcu ile katıldı.

Antalya Konya altında World O-Sport Federation ve Türkiye O-Sport Savunma Sanatları Federasyonu’nun düzenlediği 7. O-Sport Dünya Şampiyonası’na Bor Özkan Spor kulübü 6 sporcu ile katıldı.

Yaklaşık 15 ülkeden 600’ü aşkın sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonda Ali Özkan’ın öğrencileri Niğde’ye 4 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya kazandırdı. Zorlu geçen müsabakalarda Hatice Kalencik, Ayşegül Özkan, Mahmut Eroğlu, Lütfi Doğan altın madalya alırken, Behir Doymuş gümüş madalya, Sinan Özalp ise bronz madalya kazandılar.

Bu büyük başarının ardından açıklamalarda bulunan organizasyon sorumlusu Özkan, “Sporcularımız karşılaşmalarda büyük başarı gösterdi. 4 sporcumuz altın madalya, 1 sporcumuz gümüş ve 1 de bronz madalya kazandık.” diyerek şunları söyledi:

“Çalışmalarımıza hiç ara vermeden devam edip önümüzdeki aylarda Muaythi ve Wushu Türkiye şampiyonaları var onlara katılıp iyi dereceler almak istiyoruz. Bizlere destek veren başta Bor Kaymakamımız Muammer Balcı olmak üzere herkese teşekkür ederiz. Niğde ilimiz ve Bor ilçemize verdiğimiz madalya sözünü yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Çünkü yaptığımız çalışmalarımızın karşılığını alıyoruz.”