Altın Plaj bu defa işadamlarını ağırlayacak

Fuar salonu olmayan Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'te Altın Plaj'a kurulacak 2 bin metrekarelik çadırda "Turizm Ekipmanları ve Yiyecek İçecek Fuarı" düzenlenecek.

“Turex & Orgef Turizm Ekipmanları ve Yiyecek İçecek Fuarı’ için plaja 2 bin metrekarelik dev bir çadır kuruldu. Çadırın içinde Türk ve Yunan turizmcilere gıda ve içecek ürünleri tanıtılacak. 2-5 Mart tarihleri arasında 16.’sı yapılacak olan “Turex & Orgef” fuarı için plajın Martı Otel’in önündeki kısmına, 4 bin 800 metrekare ‘membran’ kullanılarak yapılan 2 bin metrekarelik dev bir çadır kuruldu. Fuara Rum iş adamlarının katılımını sağlamak amacıyla Yunanistan’ın On iki Adalar’ındaki turizmcilere yönelik özel tatil paketleri düzenlendi. Fuar süresince yapılacak Marmaris-Rodos arasındaki katamaran seferleri arttırıldı.

Fuarı düzenleyen Atılım Ajans’ın sahibi Mevlüt Başekin, ancak dev çadırı kurarak Ekim 2005’te yürürlüğe giren yasal düzenlemelere uygun bir alan oluşturabildiklerini söyledi. Başekin, “Maalesef, Marmaris’te yeni kanuna uygun olarak fuar yapılabilecek salon yok” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’u da fuarın açılışını yapmak üzere davet ettiklerini belirten Başekin ayrıca Tuğba Özay başta olmak üzere 3 mankenin yiyecek ve içecek stantlarının yer alacağı çadırda sucuk tanıtacağını da kaydetti.

Marmaris Martı Otel içindeki 2 bin metrekarelik alanın da kullanılacağı, yaklaşık 10 bin ziyaretçiyi ağırlaması beklenen ‘Turex&Orgef’te; turizm endüstrisinin 25 işkolunda faaliyet gösteren 120 firma ve 300 marka görücüye çıkacak.