Altindag Belediyesi Dogantepe Yaslilar Evi’ne saglik taramasi yapti

ANKARA - Altindag Belediyesi Saglik Müdürlügü, Dogantepe Yaslilar Evi'nde solunum yolu rahatsizligi bulunan dört hastanin tedavisini, 50 yas üzeri 25 yasliya da grip asisi yapti.

Açiklamada, 17 Kasim Persembe günü bir doktor, üç hemsire Dogantepe Yaslilar Evi’ni ziyaret ederek ücretsiz saglik taramasi yaptigi belirtildi. Solunum yolu rahatsizligi bulunan dört hastanin tedavisinin yapildigi belirtilen açiklamada 25 yasliya da grip asisi yapildigi belirtildi.

Açiklamada daha sonra su bilgilere yer verildi: “Saglik taramalariyla ilgili olarak açiklalarda bulunan Altindag Belediyesi Saglik Isleri Müdürü Abdullah Düzagaç, kis aylarinin yaklasmasi ile birlikte özellikle solunum yolu hastaliklarinin arttigina dikkat çekti. Özellikle 50 yasini asmis kisilerde grip gibi virütik hastaliklarin çok agir geçtigini vurgulayan Düzagaç, ‘Bu amaçla Altindag Belediyesi Dogantepe Yaslilar Evi’nde bir saglik taramasi gerçeklestirdik. Taramalar sirasinda hem hasta olan yaslilarimizi muayene ettik hem de 50 yas üzeri yaslilarimiza grip asisi yaptik.'”