Ama aklımda bir 11 var!

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, bugün oynayacakları Çaykur Rizespor maçı öncesi kafasında bir kadro oluşturduğunu söyledi.

Alman çalıştırıcı, Galatasaray TV’ye yaptığı açıklamada, öncelikle taraftarsız maçlara oyuncuları alıştırmak için Atatürk Olimpiyat Stadı’nda çalışmalar yaptırdığına değinerek, “İlk maçımız bugün olacak. Lige şu anda tam olarak hazırız diyemeyiz; ama hazırlanmaktayız. Beni mutlu eden şey, İstanbulspor ile oynadığımız oyunla Karşıyaka karşısında oynadığımız oyun arasındaki seviye artışını görmek oldu. Oyuncular arasında doğru seçim yapmak beni zorladı. Ama şu anda aklımda bir 11 var. 8 günde 3 maç oynayacağız.” dedi. Oyuncuların daha arzulu ve istekli olup, başarı yakalamaları gerektiğini anlatan Feldkamp, “Artık antrenörlerin ne istediği önemli değil. O ateşi oyuncuların kendilerinin dışarı çıkarmaları lazım. Oyuncular arasındaki kadroya girme savaşı asıl şimdi başlıyor. Bundan sonra oynanacak maçlarda kim oynayıp, kim kadro dışı kalacak, bunun mücadelesini verecekler ve işte ben de o zaman takımın nasıl olduğunu söyleyebileceğim.” diye konuştu.

İlk devraldığı gibi 33 kişilik bir kadronun artık hiç olmayacağını belirten ve PAF takımında oynayabilecek yaştaki oyuncuları değişmeli olarak PAF ile (A) takımda kullanabileceğini anlatan Alman çalıştırıcı, “Altyapıdaki hocalarımız işlerini çok ciddi yapıyorlar ve aynı şekilde devam ettirmeleri gerekiyor. Eğer bu şekilde yürütürsek kabarık bir kadromuz olacağını zannetmiyorum. Ben haftada 2-3 maç yapıyorsam Avrupa standardında bir takımım demektir ve bu çok güzel bir şeydir. Benim için de bundan daha güzel bir şey olamaz.” ifadelerini kullandı. Feldkamp ayrıca, UEFA Kupası 2. ön eleme turundaki rakipleri Slaven Koprinica’yı izlemek için bugün Hırvatistan’a gideceğini de sözlerine ekledi. Spor Servisi

Rubin Kazan şimdi de Tomas’ı alıyor

Galatasaray yönetimi, golcü Hasan Kabze’den sonra Hırvat defans oyuncusu Stjepan Tomas’ı da Rus kulübü Rubin Kazan’a satmak istiyor. Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Rus ekibinin Tomas’a talip olduğunu belirterek, “Önemli bir mesafe kaydettik; ama henüz sonuca ulaşamadık. Görüşmeler sonuçlandığında bunu duyuracağız. Tomas gitmeyi kabul etti. Rubin’le onun anlaşmalarını bekliyoruz.” dedi. Florya Tesisleri’ne gelen Tomas’ın menajerinin, Sarı-Kırmızılı yöneticilerle bir görüşme yaptığı öğrenildi. Bu arada Rubin Kazan ile anlaşan Hasan Kabze, dün Florya Tesisleri’nde veda amaçlı bir basın toplantısı düzenledi. Hasan, Rubin Kazan ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını belirterek, “2,5 yıl içinde Galatasaray’da çok güzel ve mutlu günler geçirdim. Zaman zaman mutsuz günlerim de oldu. Futbolcu olmak sadece sahada oynamak değildir. Ben saha dışında da Galatasaray’ı en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum.” dedi. Sportif AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ise Hasan Kabze için Rubin Kazan kulübünden 700 bin Euro bonservis bedeli aldıklarını sözlerine ekledi.