Amasya’da 81 asker zehirlendi

Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında 81 asker zehirlendi.

Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında 81 asker, akşam içtimasının ardından mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle revire müracaat etti. Askerlerimizin zehirlendiği öğrenildi.

Amasya Valisi Osman Varol, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15. Piyade  Eğitim Tugay Komutanlığında akşam içtiması sırasında bazı askerlerin bir süre  önce belediye ekiplerinin yaptığı haşere ilaçlamasından etkilendiğini söyledi.

Vali Varol, 81 erin mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle tugayın  revirine başvurduğunu ifade etti.

Rahatsızlanan askerlerin hastaneye sevk edildiğini anlatan Varol, "81  askerimiz hastanede tedavi altına alındı, bunların tamamı ayakta tedavi  edilmiştir. 55 askerimiz tedavisinin ardından taburcu edilerek birliklerine geri  döndüler. Şu an 26 askerimizin tedavisi devam ediyor, içlerinde hayati tehlikesi  olan askerimiz bulunmuyor." diye konuştu.

Askerlerin tamamı taburcu edildi 

Amasya 15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında içtima sonrası sinek ilacından etkilenerek hastaneye kaldırılan 81 askerin tamamı tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Askeri birliğin yakınındaki güzergahta sinek ve haşerelere karşı yapılan ilaçlama sonrası içtima alanında bulantı şikayetiyle rahatsızlanıp ambulans ve araçlarla Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde getirilen 81 asker tedavilerinin ardından taburcu edilerek birliklerine gönderildi.

Amasya İl Sağlık Müdürlüğünün tüm ekiplerini seferber ettiği olaydan bilgi alması üzerine hastaneye gidip askerlerinin tedavilerini takip eden Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, son askerinin tedavisi tamamlanıncaya kadar hastaneden ayrılmadı.

Hastaneye gelip bilgi edinen Amasya Valisi Dr. Osman Varol da içlerinde herhangi bir hayati tehlikesi olan askerin bulunmadığını açıklamıştı.

MİLLİYET