Amasya Üniversitesi’nde Muharrem iftarında vatandaşları bir araya geldi

Amasya Üniversitesi, Muharrem ayı münasebetiyle Cem Vakfı Amasya Şubesi, Kur'an ve Ehl-i Beyt Vakfı, Hamdullah Efendi Derneği ile ortaklaşa iftar yemeği verdi.

Amasya Üniversitesi, Muharrem ayı münasebetiyle Cem Vakfı Amasya Şubesi, Kur’an ve Ehl-i Beyt Vakfı, Hamdullah Efendi Derneği ile ortaklaşa iftar yemeği verdi. Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yemekhanesi’nde düzenlenen iftar yemeği programı büyük ilgi gördü.

İftar yemeği sonrası gazetecilere açıklama yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Bizler aslında et ve tırnak gibiyiz, birbirimizden ayrımız gayrımız yoktur. Bu birlik ve beraberlik çağdaş ve güçlü Türkiye’nin inşasına ivme katacaktır. Bizler sadece eğitim ve araştırma faaliyetleri yapmıyor, aynı zamanda bulunduğumuz ilin ve bölgenin tüm yerel dinamikleri kucaklıyoruz. Daha güçlü bir toplum oluşturabilmek için bu tip sosyal projelerinde içerisinde de ana aktör olarak rol alıyoruz. Bu mübarek Muharrem ayının tüm Müslümanlara birlik, beraberlik getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

Alevi Dedesi İsmet Kılıç ve Amasya Müftüsü İsmail İpek’in birlik ve beraberlik mesajı vererek yaptıkları duanın ardından program sona erdi.

Programa Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Haluk Yıldızdan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergün Tokgöz, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, çok sayıda alevi ve sünni vatandaş katıldı.