Amber Erkan Mumcu için suç duyurusunu eleştirdi

Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Züheyir Amber, Şemdinli iddianamesiyle ilgili yaptığı konuşmadan sonra Genel Başkan Erkan Mumcu hakkında suç duyurusunda bulunulmasını eleştirdi.

Erkan Mumcu’nun Salı günü grup toplantısında yaptığı konuşmadan dolayı sahibi olduğu kitapevi bombalanan Seferi Yılmaz’ın avukatlarının suç duyurusunda bulunmasına sert tepki gösteren Züheyir Amber, “Anavatan Partisi mensubu tüm milletvekilleri, Genel Başkanımız Sayın Mumcu’nun konuşmasının altına imza attı. Bizler Anavatan Partisi milletvekilleri olarak, Genel Başkanımız Sayın Erkan Mumcu’nun bu sözlerini tekrar ediyor ve altına imza atıyoruz. Hepimiz birer Mumcu’yuz. Ülkemizin bekası için oynanan oyunların şifrelerini çözen bu konuşma nedeniyle bizlerin de yargılanması gerekiyorsa, hiçbir endişe duymadan, milletvekili dokunulmazlığı zırhına sığınmadan gereğini yerine getirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen Amber, kamyoncuların sorunlarına da değindi. Bazı komyoncu esnafının mal varlığı kadar olan bir parayı, teminat veya belge ücreti olarak istemenin hiçbir adil yanı olmadığını dile getiren Amber, “Araç sahibi olmak isteyen, parası varsa araç sahibi olur. Ama parası olsa bile araç almak isteyen, taşımacı olmak isteyen birisini yasa zoruyla taşımacı yapmanın hukukla nasıl bir bağlantısı olabilir?” diye konuştu.

Amber, ürününü şehre satmaya giden köylünün eğer elinde yetki belgesi yoksa 5 bin YTL ceza alacağını söyledi.