Amber; ‘İktidar yolsuzluk batağına batmıştır’

ANAVATAN Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Züheyir Amber, Hatay'daki yolsuzluk iddiaları ile ilgili yaptığı açıklamasında, iktidarın yolsuzluklara manşet olduğunu iddia etti.

Hatay’da yapılan hizmetlerin böyle manşet olması kötü. İktidarın ‘Yolsuzlukları’ manşet olmaktadır. Görülmektedir ki, Hatay halkının refahı, ekonomik ve sosyal yaşamı yükselmesi gerekirken, iktidar partisi üyelerinin sosyal ve ekonomik refahı yükselmektedir. Bu yolsuzluklara boğazına kadar saplandığını hep beraber görmemize rağmen bir Hatay milletvekili olarak seçim bölgem Hatay adına üzüntüm sonsuzdur.” dedi.

Halkın büyük çoğunluğunun desteği ile iktidara gelen AK Parti’nin kendisine verilen bu kutsal emaneti 3.5 yılda bu noktaya getirdiğine dikkat çeken milletvekili Amber, bu olayın bu noktaya getirmesinden siyaset kurumu adına üzüntü verici bir durum olduğunu vurguladı.

Ülke genelinde yapılan bu tür yolsuzluklara iktidarın göz yumduğunu iddia eden milletvekili Amber, “Partisinin adına ‘Adalet’ olan bu siyasi kurum ‘Adalet’ anlayışını gözler önüne sermiş ve sergilemektedir. Bu siyasi zihniyet, siyaset kurumunun zayıflatan bu tip vahim konuları tasvip etmeyen, biz diğer milletvekillerine olan güveni sarsmaktadır. Halkımızın bize layık görmüş oldukları güveni, devletimizin parasına sahip çıkmak, tüm ulusal gelirimizin adil ve adalet içinde tüm vatandaşlarımıza paylaştırılmasıdır. Bu tip çirkin siyasi anlayış ve uygulamalarla belli bir kesimin cebine gitmesini engellemektir. Bu vahim olayı benim ve partimin olduğu kadar tüm Hataylı vatandaşlarımız da değerlendirecektir. Tüm Türkiye gibi Hatay hizmet beklemektedir. Hatay halkı iş aş beklemektedir” dedi.