Ambulans kaza yaptı: 1 ölü 8 yaralı

Aldığı sara hastasını hastaneye yetiştirmeye çalışan 112 Hızır Acil Servisi'nin ambulansı, kırmızı ışıkta geçerken, yan yoldan çıkan bir otomobille çarpıştı. Kazada 1 kişi ölürken, 2'si ağır 8 kişi yaralandı.

Ankara Sincan’dan aldığı Yüksel Arı isimli sara hastasını hastaneye yetiştirmek için yola çıkan 06 AZ 1353 plakalı 112 Hızır Acil Servisi ambulansı, Eryaman Devlet Mahallesi kavşağına geldiği sırada kırmızı ışıkta geçmeye çalıştı.

Bu sırada, Devlet Mahallesi’nden Ayaş Yolu Kavşağı’na inen otomobil yeşil ışıkta geçti. Tepe lambası ve sireni açık olduğu halde kırmızı ışıkta geçen ambulansı farkedemeyen İhsan Yavaş, büyük bir hızla ambulansa çarptı.

Çarpmanın etkisiyle savrulan otomobil, ambulansın yanında kırmızı ışıkta geçen bir servis aracına çarparak durabildi. Kazadan hemen sonra, ambulansta bulunan sara hastası Yüksel Arı, sağlık memuru Hüsnü Çelebi ve ağır yaralanan sürücü Mustafa Tetik, Sincan Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü.

Araç içinde sıkışan ve kimliği tespit edilemeyen bir yolcu ile aracın arka koltuğunda bulunan Yasemin İlözü, itfaiye ekiplerin yardımıyla çıkarıldı.

Yasemin İlözü (31) gelen ilk ambulansla Hacettepe Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Genç kadın burada tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kimliği tespit edilemeyen diğer yaralı ise, Numune Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Servis aracı ve otomobilde bulunan diğer 4 yaralının durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Servis aracında bulunan bir yolcu, ara yoldan çıkan otomobilin önce ambulansa çarptığını, daha sonra da kendilerine çarptığını anlatırken, aracı son anda farkettikleri için duramadıklarını söyledi.