Ambulanslar ilçelere teslim edildi

Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından Bolu'ya gönderilen 3 adet ambulans Gerede, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine teslim edildi.

Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından Bolu’ya gönderilen 3 adet ambulans Gerede, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine teslim edildi.

Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 3 adet ambulans İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası bahçesinde düzenlenen tören ile Gerede, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine dağıtıldı. Törene Vali İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkan Vekili İ. Haluk İnceler, İlçe Kaymakamları, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program konuşmalarla devam etti. İlk olarak konuşan ve sağlık çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, “Bolu genelinde 2013 yılında sadece ambulanslar için 1 milyon 200 bin liralık bir yatırım yapıldı. Başta Sayın Valim olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ambulanslarımızın Bolumuza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Sağlık hizmetlerinin etkin sunumunun toplumsal gelişmenin en temel öğelerinden birisini oluşturmakta olduğunu belirten Vali İbrahim Özçimen, “Sağlıklı bireylerin toplumsal faydası kuşkusuz çok yüksektir. Bireylerin ve buna bağlı olarak toplumların sağlıklı olabilmeleri ve bunun sürekliliğinin sağlanabilmesi için sağlık hizmetlerinin üretilmesi büyük önem taşımaktadır. Sağlık hizmetleri, toplumların gelişmişlik seviyelerine paralel olarak gelişme göstermektedir. İlimizdeki sağlık hizmetleri insan odaklı olup, vatandaşlarımızın verilen sağlık hizmetlerinden memnuniyeti oldukça önemlidir. Sağlık kuruluşlarımızdaki personelin çalışma ortamları ve vatandaşlarımızın hizmet aldığı fiziki ve teknik şartlar oldukça iyileşmiş durumdadır. Vatandaşlarımız güler yüzle karşılanmakta ve sağlık hizmetlerini daha kaliteli bir şekilde almaktadırlar. İlimizin, trafik kazalarının sıkça yaşandığı TEM otoyolu, D-100 ve E-80 gibi iki önemli kara yolu güzergâhında bulunduğu göz önüne alındığında, bugün Gerede, Göynük ve Yeniçağa ilçelerine teslimi yapılacak ve bu ilçelerimizde görev yapacak ambulanslarımızın acil hasta transferlerinde işimizi kolaylaştırması ve hasta memnuniyetini artırması dileğiyle ambulansların hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gerede ve Yeniçağa ilçelerinin ambulanslarının ruhsat ve anahtarını Kaymakam Vekili Hayri Zorlu, Göynük ilçesinin ambulansının ruhsat ve anahtarlarını ise Göynük Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin ile Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan teslim aldı. Vali İbrahim Özçimen bir ambulansın direksiyonuna oturarak deneme sürüşü yaptı.