Ameliyatta unutulan yapay damar 18 yıl sonra damaktan çıktı

Bursa'da, 18 yıl önce gözyaşı kanalı ameliyatı olan Saime Erman, çiğnediği sakızın damağında yapıştığı şeyin yıllar önce ameliyatta unutulan yapay damar olduğunu öğrenince büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Bursa’da, 18 yıl önce gözyaşı kanalı ameliyatı olan Saime Erman, çiğnediği sakızın damağında yapıştığı şeyin yıllar önce ameliyatta unutulan yapay damar olduğunu öğrenince büyük hayal kırıklığı yaşadı. Ameliyat olmaya hazırlanan Erman, gözyaşı kanalı ameliyatını yapan doktor hakkında da yargıya başvuracak.

Mudanya’da ikamet eden Saime Erman (41), 1995 yılında o dönem SSK hastanesi olan Çekirge Devlet Hastanesi’nde Op. Dr. Veli T. tarafından göz yaşı kanalı ameliyatı oldu. İddiaya göre, ameliyat sonrası zaman zaman baş ağrısı yaşayan Erman, üç hafta önce sakız çiğnerken büyük bir şok yaşadı. Sakız damağına yapışınca doktora giden Saime Erman, sakıza yapışan plastik maddenin 18 yıl önce olduğu göz ameliyatında unutulan yapay damar olduğunu öğrendi. Üç haftadır doktor kapılarında gezen Saime Erman, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki kontrollerden sonra önümüzdeki günlerde ameliyat olacak ve damağındaki yapay damardan kurtulacak.

Üç haftadır büyük sıkıntı çektiğini anlatan Saime Erman, “Özel bir şirkette çalışıyorum. Üç haftadır doktor kapılarında geziyorum. 18 yıl önce gözyaşı kanalı ameliyatı olmuştum, takılan stent yıllar sonra üst damağımdan çıktı. Sakız çiğnerken damağıma yapıştı. Çekince burnumdan kan geldi ve kemik çıktı. İki santimetre boyunda yapay damarla sarsıldım. Doktor hatası, bu parça gözümü de parçalayıp çıkabilirmiş. Doktor hakkında dava açacağım. Sürekli baş ağrılarım vardı. Vücut yapay şeyleri istemezmiş, vücudum yapay damara tepki vermiş. Üç haftadır doktorlarda geziyorum. Maddi yönden de büyük mağdur oldum, işime gidemiyorum, bu olaydan dolayı. Psikolojim de bozuldu. En çok zaten psikolojik olarak yoruldum.” diye konuştu.