Amerika’nın belaltı vuruşları

Yaser Arafat'ın eşcinsel olduğuna dair iddia gerçekleri saklama ya da düşmanı zayıf düşürmek için cinsel odaklı propagandalarını yeniden hatırlattı:

Birkaç gün önce, Amerikalı senatörün Arafat’ın eşcinsel olduğu ve AIDS yüzünden öldüğü iddiaları Türkiye basınında da gündeme geldi. 90’ların ortasında evlenen ve bir kız çocuğu babası olan Yaser Arafat’la ilgili
bu iddia, her şeyin altında bir cinsel skandal ve zafiyet arayan Amerikan hükümetinin ve medyasının alışıldık bir tutumu olarak yeniden karşımıza çıktı.

5 SENE ÖNCE AFGANİSTAN…

5 sene önce, Amerikan kuvvetleri Afganistan’ı halı bombardımanıyla havadan süpürürken kendileriyle ittifak yapan Kuzey İttifakı da karadan Taliban’a karşı operasyonlarını hızlandırıyordu.

O dönemde Kuzey İttifakı’nın operasyonlarında esir alınan Amerikan Taliban diye manşetlere konan John Walker isminde, 20 yaşlarında Amerikalı beyaz bir müslüman vardı.

Tabii ki bu olayda Amerikan basınının galeyana gelmesi doğaldı. Kendi toplumlarından , Amerika’ya karşı savaşanların mevzisine katılan birinin çıkması pek hazmı kolay bir şey değildi.

Amerikan medyası John Walker’ı Taliban saflarına yönelten siyasi,dini,toplumsal gerekçeleri kendi zaviyesinden anlamlandırıyordu.
Buraya kadar bir problem yok. Ne var ki nihayetinde haberlere bir de şu ekleniyordu; ”eşcinselmiş,Taliban Kamplarına da o yüzden katılmış”. Dikkat ediniz gidilen yer Taliban Kampları,Yunan Adaları,Amsterdam Sokakları değil.

O günlerde Radikal 2 gazetesinde Yıldırım Türker’in bu konuyla ilgili enfes bir yazısı çıkmıştı.

Başlığı Terör ve Seks olan yazısında Türker ,düşmanlarını her zaman cinsel bir zafiyetle ve ahlaki yoksunlukla yoğrulmuş gören Amerikan medya dilini yerden yere vuruyor, John Walker ve 11 Eylül saldırılarının baş pilotu ilan edilen Mısırlı Muhammet Atta hakkında Amerikan medyasında yapılan cinsellik yüklü yorumları alaycı bir dille eleştiriyordu.
Özetle, Amerikan merkez medyasına ve hükümetine göre bir kişi Amerikaya karşı kampta yer alıyorsa muhakkak ki ya ruh hastasıydı ya da cinsel sapık…Hatta her ikisi de…

Şimdi ,ölümünden 2 yıl sonra Amerikalı senatörün tekrar Arafat bahsini açmasını anlamlandırmak o kadar zor değil. İbrahim Karagül bugün Yeni Şafak’daki yazısında önemli bir noktaya işaret etti.

Arafat’ın ölümünde , en çok gündeme gelen İsrail tarafından zehirlendiği ihtimaliydi. 558 sayfa tutan ölüm raporu ne o gün ne de şimdi açıklanmıyor. Oysa Karagül’ün söylediği gibi Arafat’ın ölüsüne karalar çalacak bir rapor dünya kamuoyundan gizlenmez . Güçlülerin medyası ne yapar eder raporu açıklar. Raporun gizli tutulmasına sebep bilakis İsrail’i zan altına sokacak bir veri içermesi olamaz mı?

Zehirleme gizli servislere , hele de Hamas liderini 1996’da Amman’da zehirlemeye teşebbüs ederken faka basan Mossad’a çok uzak bir yöntem değil.

BİR AMERİKAN KLASİĞİ

Yine Yıldırım Türker’in yazısına dönelim. Amerikan basını cinsel spekülasyonu sadece Müslümanlara karşı değil Amerikan komünistlerine karşı da uygulamış. Mc Carty ‘nin meşhur Komünist avında isimleri en başta geçen Rosenberg’lerle alakalı bir anektot olarak kamuoyuna atılan olta aynen şöyleymiş: ”Pempeye boyadıkları evlerinde oturan bay ve bayan Rosenbergler…”

Yani Amerikayla başı dertte olanlar kiraladıkları ,satın aldıkları evlere de dikkat edecekler, evlerini boyarken seçtikleri rengin sonucuna katlanacaklar.