Anadolu Ateşi dansçıları kaza geçirdi

Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki bir gösteriden dönen Anadolu Ateşi gösteri grubunun dansçılarını taşıyan servis minibüsü, Boğaziçi Köprüsü üzerinde kaza geçirdi.

Kaza, saat 00.10 sıralarında Boğaziçi Köprüsü üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Serkan Sayan idaresinde Avrupa yaksı istikametinde seyreden 06 AH 8643 plakalı Megane marka otomobil, Anadolu Ateşi dans grubunu taşıyan Kadir Odabaşı yönetimindeki 34 FUG 59 plakalı servis minübüsüne yandan çaprtı. Çaprmanın etkisiyle kontrolden çıkan servis minibüsü içindeki 23 yolcusuyla devrildi. Kazanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans çağrıldı. Devrilen minibüsün içindeki dansçılar dışarı çıkartılarak bayka bir servis minibüsü ile olay yerinden götürüldü. Kazada hafif şekilde yaralanan Anadolu Ateşi dansçısı 12 kişi ise ambulanslarla Florence Nightingale Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bostancı Gösteri Merkezi’nde bir gösteri sergileyen Anadolu Ateşi dansçılarını evlerine bırakmak üzere yola çıktığını anlatan servis şoförü Kadir Odabaşı, köprüye geldiğinde zik-zak çizerek ilerleyen Megane marka otomobilin kendilerine çarptığını söyledi.

Kazadan sonra Anadolu Ateşi dansçılarıyla kazaya sebebiyet verdiği belirtilen ve alkollü olduğu iddia edilen Megane sürücüsü Serkan Saylan arasında kısa süreli arbede yaşandı. Taraflar, olay yerine gelen polisler ve diğer dansçıların araya girmesiyle yatıştırıldı.

Kaza nedeniyle köprü bir süre trafiğe kapatılıken, kaza yapan araçların kaldırılmasından sonrda yol tekrar trafiğe açıldı.