Anafen 12 yıldır zirvede

Anafen Dershaneleri, OKS sınavında 12 yılda 7 Türkiye birincisi çıkardı

Anafen Erenköy Şubesi’nde eğitim gören Selin İşgüven isimli öğrenci, bu seneki OKS’de Yiğit Yargıç isimli öğrenci ile birlikte birinciliği paylaştı.
OKS sonuçları Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından açıklanırken, Türkiye birincileri İstanbul’dan çıktı. Birinciliği paylaşan Selin İşgüven’in Bodrum’da ailesi ile birlikte tatilde olduğu, Yiğit Yargıç’ın da tatilini yurt dışında geçirdiği öğrenildi. Selin İşgüven’in eğitim aldığı Anafen Dershaneleri, elde edilen başarı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Bodrum’da bulunan İşgüven’in duyguları video konferans yöntemi ile basın toplantısına katılanlara aktarıldı. Anafena Dershanesi, Türkiye 1. olan İşgüven’e 15 bin YTL eğitim bursu ve 1 adet dizüstü bilgisayar hediye edeceğini açıkladı. Yine Anafen Dershanesi’nde eğitim gören ve Türkiye 3. olan Konuray Mutluer’e 8 bin YTL eğitim bursu ve 1 adet dizüstü bilgisayar hediye edilecek.

Anafen Dershaneleri Genel Müdür Yardımcısı Yasin Yücel, elde ettikleri derecelerle başarılarını ispatladıklarını kaydetti. 12 yılda 7 Türkiye birincisi çıkartarak bu noktada kendilerini ispat ettilerini dile getiren Yücel, her sene dereceleri çıkarmaya aday olduklarını söyledi. Yücel, “Bu konuda öğretmen arkadaşlarımızın gayretleri var. Arkadaşlarımız Türkiye derecesi çıkarmak için çok yoğun çalışma içerisinde. Bu sınavı sadece 8. sınıfta hazırlanan bir sınav olarak görmüyoruz. 7. sınıftan itibaren öğrencilerimizle müthiş bir performans yakalayarak derecelere ulaşıyoruz.” dedi. Yücel, İstanbul’da 38 şubesi olan Anafen Dershaneleri’ni tüm Türkiye’ye yayarak zincir dershane kurmayı planladıklarını ifade etti.

Anafen Dershaneleri, 1997 yılında Türkiye birincisi olarak Duygu Başoğlu, 2000 yılında İkbal Şencan, 2001 yılında Selim Güler, 2002 yılında Hilal Akekmeçi, 2003 yılında Pelin Doğan, 2005 yılında da Reyyan Ergüler Türkiye birinciliğini elde etmişti. Toplantıya katılan Reyyan Ergüler, birincilik tacını Bodrum’da bulunan Selin İşgüven’e verilmek üzere Türkiye 18.’si Seher Elif Köse’ye taktı.

Selin İşgüven, Bodrum’dan telekonferans yöntemi ile yaptığı açıklamada, tercih edeceği okulu henüz belirlemediğini, ancak Robert Koleji, İstanbul Fen Lisesi ve Galatasaray Lisesi’nden birine gitmek istediğini dile getirdi. Başarısının sırrını sistemli çalışmaya dayandıran İşgüven, özellikle dershanenin çok büyük katkısını gördüğünü söyledi. “Dershane olmadan olmazdı” diyen İşgüven, kimi zaman televizyon izleyip bilgisayarda vakit geçirdiğini, kimi zaman da ders çalışarak sabahladığını ifade etti. Sınava girmeden önce derece yapabileceğine inandığını belirten İşgüven, “Birinci olmayı beklemiyordum, sürpriz oldu.” dedi.