Anaokulu çocukları Başkan Akgül’ü ziyaret etti

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, makamında bu kez minikleri ağırladı.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, makamında bu kez minikleri ağırladı. Çınar Çocuk Dünyası Anaokulu’ndan gelen çocuklar, Başkan Akgül’ü, yaklaşan 23 Nisan Çocuk Bayramı vesilesiyle ziyaret etti.

Çocuklar, Başkan Akgül’e, “Mesut Amca’ya Sevgilerle “yazılı, kendi fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf çerçevesi hediye etti. Çocukların, ülkenin geleceği olduğunu söyleyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, onların geleceğin teminatı olduğunu ifade etti.
Akgül, “Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk tarafından sadece Türk çocuklarına değil, dünya çocuklarına hediye edilen milli bayramımızdır. Bu anlamlı bayram; sevgi, kardeşlik ve dostluk tohumlarını tüm dünyaya ekmektedir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın milli bilinçle yetişmesi için bu bayram günleri önemli bir vesiledir. Bayramlarını her yıl dünya çocukları ile kutlayan ülkemiz çocukları, geleceğimizin teminatıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” dedi.
Ziyaret sırasında, 4 ile 5 yaş aralığında olan minikler, başkanlık makamında çocuk olduklarını hemen belli etti ve akvaryumdaki balıkları sevmeye başladı. Öğretmenleri Gülcihan Demirel ve Sibel Büyükşanalan eşliğinde gelen çocukların Akgül’e soruları da vardı. Ancak, miniklerden çoğu soracakları soruyu bile unuttu. İçlerinden biri, Başkan Akgül’e, “Sen ne iş yapıyorsun?” diye sorunca Başkan Akgül tebessüm etti.
Akgül de çocukların anlayacağı dille belediye başkanının görevlerini anlattı. “Sizin oynadığınız parklar, çocuk oyun alanları, daha iyi vakit geçirmenizi sağlayan merkezleri belediye başkanları yapar. Yürüdüğünüz yollar, kaldırımlar ve okul haricinde hem vakit geçirebileceğiniz hem de etüt eğitimi aldığınız bilgi evlerini de belediye başkanları yapar. Size daha iyi vakit geçirtmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” diyen Başkan Akgül, minik konuklarına şekerleme ikram etti. 23 Nisan Çocuk Bayramı sevincini Başkan Akgül ile paylaşmak isteyen miniklerin Akgül’e bir de sürprizleri vardı.
Küçük misafirler, üzerinde kendi fotoğraflarının da bulunduğu ve “Mesut Amca’ya Sevgilerle” yazılı bir çerçeve hediye etti. Başkan amcaları ile bir de hatıra fotoğrafı çektiren minikler, hep bir ağızdan Akgül’e teşekkür etti.