Anaokulu öğrencileri Aksaray Üniversitesi’ni gezdi

Aksaray'daki Nene Hatun Anaokulu'nun 20 öğrencisi, öğretmenleriyle birlikte "İnceleme"' dersi kapsamında Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜBTAM) ile kütüphaneyi gezdi.

Aksaray’daki Nene Hatun Anaokulu’nun 20 öğrencisi, öğretmenleriyle birlikte “İnceleme”‘ dersi kapsamında Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜBTAM) ile kütüphaneyi gezdi. Görerek öğrenme ve çevreyi tanıma etkinliği kapsamındaki ziyarette çocuklara üniversitenin çalışmaları ve laboratuvar ortamı tanıtıldı, kütüphaneyi kullanma alışkanlığı kazandırılmaya çalışıldı.

İlk olarak ASÜBTAM’ı gezen minik öğrenciler, laboratuvar araç gereçlerini ilgiyle inceledi. Burada anlayabilecekleri seviyede bazı küçük deneyler yapıldı, bazılarına da katılımları sağlandı. Hemen ardından kütüphaneye giden öğrenciler kitapları inceledi, çizgi film seyretti ve bir kütüphaneden nasıl faydalanabileceklerine dair bilgi edindi. Ziyaretin sonunda, kendilerine yakın ilgi gösteren ASÜ heyetine çiçek verdiler ve derslerde hazırladıkları bazı kâğıt çalışmalarından hediye ettiler.

Öğrenciler, inceleme gezisinde Nene Hatun Anaokulu Müdürü Nesrin Terzioğlu, öğretmen Emel Korkmaz ve Okul Aile Birliği Üyesi Necla Gök’le birlikte gitti. Heyete ASÜBTAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhsin Karaarslan, Yrd. Doç. Dr. Meltem Aşan Özüsağlam, Daire Başkanı Elif Abacı, Şube Müdürü Gülten Bal ve kütüphaneci Merve Aksu eşlik etti.