ANAP başörtüsü çözümünde AKP’nin yanında!

Anavatan Partisi Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan, Hükümetin imam-hatip ve başörtüsü sorunları konusunda bir Anayasa değişikliği getirmesi halinde bu teklifi Anavatan Partisi olarak destekleyeceklerini söyledi.

Özdoğan, ”Bu sorunları çözmek için AK Parti Anayasa değişikliği teklifi getirsin, açık destek verelim” diye konuştu. AK Parti’den istifa ederek Anavatan Partisi’ne katılan Özdoğan, AK Parti’nin din istismarı yaparak iktidara geldiğini, başörtüsü ve imam-hatip lisesi sorunlarını çözmeyi vaat ettiğini söyledi. AK Parti’nin ve Başbakan Erdoğan’ın, muhafazakar kesimi oy deposu olarak gördüğünü ve bu kesim sayesinde iktidar olduğunu öne süren Özdoğan, AK Parti iktidara geldikten sonra oy aldığı kesimin aleyhine çalıştığını savundu.

İktidarın imam-hatip ve boşörtüsü sorunlarını çözme konusunda zerre kadar iyi niyet taşımadığını, söz verdiği seçmen kitlesini oyaladığını dile getiren İbrahim Özdoğan, “Bu kitle, şimdi alacağını istiyor” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın, Danıştay’ın türban takan öğretmenle ilgili verdiği kararı kınamasının yanlış olduğunu, yargının kanunlar çerçevesinde karar verdiğini vurgulayan Özdoğan, “İktidara ‘Hodri meydan’ diyoruz. Bu sorunları çözmek için AK Parti getirsin Anayasa değişikliği teklifini, değiştirelim. Açıktan oy vereceğiz” şeklinde konuştu.