Anavatan İzmir’de ‘Sarı öfke’ye lokmayla destek verdi

İzmir'de taksicilerin, "sarı öfke" olarak adlandırdığı meslekdaşlarının öldürülmesine karşı tepkilerine, Anavatan Partisi Konak İlçe Başkanlığı lokma döktürerek destek verdi.

Bir basın toplantısı düzenleyen ANAVATAN Konak İlçe Başkanı Hikmet Tekcan, ekonominin dibe vurduğunu iddia ederek, “Evlerine bir lokma ekmek götürmek için canından olan taksi şoförü arkadaşlarımız adına bu anma programını düzenledik. Hepsine Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabr-ı cemil diliyoruz.” dedi.

Günü kurtarmaya çalışan taksi şoförlerinin beş kuruş için canından olduğunu belirten Tekcan, “Bu gasp ve cinayetler, ülkenin ekonomik çöküşünün en büyük göstergesidir. Amacımız, bu vesileyle gasp ve cinayetlerin son bulmasını istemektir.” şeklinde konuştu. Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İçişleri Bakanı ve Emniyet mensuplarını göreve çağıran Tekcan, toplumun en büyük yarası olan gasp ve soygunlara acil çözüm bulunmasını istedi. Anavatan olarak konuya hassasiyetlerini göstermek amacıyla şehrin muhtelif yerlerine pankartlar astıklarını anlatan Tekcan, Genel Başkan Yardımcısı Yıldız’ın işbirliğiyle TBMM’ye konuyla ilgili soru önergesi vereceklerini ifade etti.

İzmir’de son olarak 8 Mart gecesi Mustafa Aksoy (58) isimli taksi şoförü, 2 kişi tarafından 70 YTL için 16 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş, cesedi boş bir arsaya atılmıştı.