Anavatan teşkilatı seçime Mumcu’nun karizmasıyla hazırlanıyor

Anavatan Partisi, seçmene liderlerinin karizmasını ve vizyonunu anlatarak ulaşacak.

Partililer, yeni değişim programının halka anlatılmasında genel başkanları Erkan Mumcu’nun genç, yakışıklı ve dinamik oluşunu ön plana çıkaracak. Tanıtımlarda, Anavatan Partisi’nin kurucusu rahmetli Turgut Özal ile Genel Başkan Erkan Mumcu’nun ismi ve resimleri ön plana çıkacak.
AK Parti’nin baskın erken seçim yapma ihtimaline karşı partilerinin Fethiye ve 12 beldesinde teşkilatlanmasını tamamladığını bildiren Anavatan Partisi Fethiye İlçe Başkanı Halime Karagöz, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’in Anavatan Partisi’ne geçmesi ile birlikte partilerinin turizm beldesinde daha etkin hale geldiğini söyledi.
İlçe teşkilatının Fethiye Turizm Otelcilik ve Meslik Lisesi Uygulama Oteli’nde Anavatanlıların kaynaşma yemeğinde bir konuşma yapan Karagöz, partilerinin muhtemel bir erken seçime hazır olduğunu ifade etti.
Konuşmasında siyasi parti liderleri içinde genç olmasının yanında, en fazla siyasi tecrübesi bulunan liderin Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun olduğunu söyleyen Karagöz, Mumcu’nun 43 yaşında olması rağmen, 3 dönem milletvekilliği, parti yöneticiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı yaptığını hatırlattı. Başkanı Karagöz, “Erkan Mumcu, partimizin başına geçince, yurt çapında yeniden güç kazandık. Partimizin kurucu genel başkanı rahmetli Turgut Özal’ın yurt çapında başlattığı kalkınma hamlesini bundan sonra Mumcu yapacaktır. Genel Başkanımızın ‘Uzun yola çıkmaya hüküm giydim’ sloganı ile halka partimizi anlatma çalışmasına birlikte gönül vereceğiz. Bu ülkede insanlar rahat ve huzurlu yaşıyorsa Anavatan Partisi iktidarlarının hizmetlerine boçludur. 3 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye kaptırdığımız oylarımızı, yapılacak ilk seçimde geri alacağız.” şeklinde konuştu.
Partinin kaynaşma yemeğine Anavatan Partisi Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Muğla İl Başkanı Zübeyde Fellahoğlu, İlçe Başkanı Halime Karagöz, belde teşkilatları ile partiye gönül verenler katıldı. Partinin yemeğinde salonda partinin kurucu genel başkanı Turgut Özal ve Erkan Mumcu’nun resimleri yer alırken, eski genel başkan Mesut Yılmaz’ın resimlerine yer verilmemesi dikkatlerden kaçmadı.