Anavatan’dan özel halk otobüsçülerine destek

Anavatan Partisi Ankara milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 2007 yılında kaldırılacağını açıkladığı özel halk otobüsçülerine destek verdi.

Anavatan Partisi Ankara İl Başkanı Muharrem Soğuksu’nun Ankara hakkında Anavatan İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısına Anavatan Partisi Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu ile Özel Halk Otobüsçüleri Derneği Başkanı Feyyaz Kaya da katıldı.

Toplantıda konuşan Kurtulmuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yönelik çarpıcı iddialarda bulundu. Kurtulmuşoğlu, geçtiğimiz hafta Ankara’da meydana gelen ve 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasından özel halk otobüslerinin olduğu kadar Büyükşehir Belediyesi’nin de sorumlu olduğunu savundu. Melih Gökçek’in 2007 yılında özel halk otobüslerini kaldırılacağını açıklamasına değinen Kurtulmuşoğlu, bunların kaldırılması halinde bu sektörde çalışan binlerce ailenin işsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıya olacağını söyledi.

Toplantıyı düzenleyen Ankara İl Başkanı Muharrem Soğuksu ise 2007’den itibaren kullanıma sunulacak otobüslerin ihaleleri yapılmadan, bu ihaleleri kimlerin alacağının şimdiden belli olduğunu yani ihaleye fesat karıştırıldığını iddia etti. Bu ihaleyi alacakların Melih Gökçek yandaşları olduğunu belirterek yapılacak ihalenin formaliteden ibaret olduğunu ileri sürdü.