Anayasa Uzlaşma Komisyonu süreçle ilgili yine karar veremedi

Yeni anayasa çalışmalarını yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı.

Yeni anayasa çalışmalarını yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantıda yine bir sonuç çıkmadı. Komisyon 18 Kasım 2013 Pazartesi yeniden toplanacak.

    Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Çiçek’in başkanlığında toplantısını bitirdi. Yaklaşık 3,5 saat süren toplantıda komisyon, süreçle ilgili bir karara varamadı. Çalışmaların nasıl verimli sürdürülebileceği konusunu ise komisyon 18 Kasım’da yapacağı toplantıda yeniden görüşecek.

    Komisyon toplantısında 4 partinin üyeleri, süreçle ilgili görüşlerini dile getirdi. Komisyonun AK Parti’li üyeleri, çalışmalarının tıkandığını, buradan bir sonuç çıkmayacağını herkesin bildiğini ifade ettiği öğrenildi. CHP, MHP ve BDP’nin komisyon üyeleri ise çalışmaların bir süre daha devam etmesinden yana görüş bildirdiği belirtiliyor.