Ancelotti; ‘Kendi oyun anlayisimizi yansitacagiz’

ISTANBUL - AC Milan Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Fenerbahçe ile yarin aksam oynayacaklari Sampiyonlar Ligi maçinda kendi oyunlarini sahaya yansitmaya çalisacaklarini söyledi.

Tecrübeli çalistirici, Fenerbahçe karsisinda defansif bir oyun anlayisi ile mücadele etmelerinin söz konusu olmadigini belirterek, kendi oyun karekterlerini sahaya yansitacaklarini kaydetti. Iki takim için de yarinki maçin çok zor geçecegine dikkat çeken Ancelotti, grupta Fenerbahçe maçinin disinda bir maçlari daha bulundugunu belirterek, son maçlarini aldiklari takdirde turu geçeceklerini vurguladi.

Tecrübeli çalistirici, Fenerbahçe’ye yenilmeleri halinde istifa edip etmeyecegi yönündeki bir soruya ise su cevabi verdi: “Bu maçta ne olursa olsun, bir maçimiz daha var. Son maçimizi aldigimiz takdirde turu geçecegimize inaniyorum, ama her kosulda, ne olursa olsun teknik direktör bir yere gitmez”

Basarili çalistirici güvenlik açisindan da bir endiselerini bulunmadigini kaydetti.

AC Milan’in Takim Kaptani Paolo Maldini ise zor bir grupta bulunduklarinin farkinda olduklarini, ancak grubu birinci bitirme sanslarinin devam ettigini belirtti.Fenerbahçe’de yarin aksam Alex’in oynayamayacak olmasinin kendileri için bir avantaj oldugunu kaydeden Maldini, ”Alex gibi çok kaliteli bir oyuncunun oynamamasi avantaj. Ama biz de onlar da sahaya 11 kisi çikiyoruz. Fenerbahçe özellikle evinde iyi oynayan bir takim. Deplasmandaki maçlardan çok daha agresif oldugunu biliyoruz. Onlara çok fazla yer vermemeye, alani daraltmaya çalisacagiz.”

Maldini, Fenerbahçe’nin Fransiz futbolcusu Nicolas Anelka’nin da son derece kaliteli ve teknik bir futbolcu oldugunu söyledi. Tecrübeli kaptan, ”Anelka hiçbir futbolcudan asagi kalan biri degil. Özelliklerine baktigimizda, çok daha iyi de olabilir” diye konustu.