Anel Telekom bilisim ve yazilim sektörüne girdi

ISTANBUL - Anel Telekom, Innova'nin yüzde 51'ni satin alarak, bilisim ve yazilim sektörüne girdi.

Firma, yine bir Türk sirketi olan ve yazilim alaninda Türkiye’nin önde gelen sirketleri arasinda yer alan Innova’nin yüzde 51’ini satin alarak, bilisim ve yazilim sektörüne girdi.

Kuruldugu 1999 yilindan bu yana geçen 5 sene içinde ileri düzeyde mühendislik birikimine sahip 120 kisilik profesyonel bir ekibe ulasan Innova, bundan sonra Anel Telekom bünyesinde faaliyet gösterecek. Yurtdisina teknoloji ihracati gerçeklestiren Innova, telekomünikasyondan finansa, üretim ve dagitimdan kamuya çok sayida sektörün önde gelen kuruluslarina elektronik tahsilat ve ödeme sistemleri, ERP çözümleri, portal ve e-is çözümleri, kiosk ve otomasyon sistemleri, güvenlik çözümleri ve mobil uygulamalari da kapsayan genis bir yelpazede hizmet veriyor.

Anel Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Batukan, Anel Telekom’un bilgi teknolojilerine ve Türkiye’nin gelecegine yatirim yapmaya devam edecegini belirterek, “Innova’nin Anel Telekom’un bünyesine katilmasi bizim için çok önemli bir katki saglayacaktir. Oger Telecom’un Türk Telekom’u satin almasinin ardindan telekomünikasyon sektöründe yasanan hareketlenme ile birlikte Anel Telekom’un Innova’yi satin almasi da telekomünikasyon alaninda Türkiye’nin yatirim platformunun ne kadar gelecek vaadettiginin bir göstergesidir. Oger Telecom yetkililerinin yapmis oldugu 6 yilda 3.5 milyar dolarlik yatirim karari sektörün önümüzdeki dönemde gösterecegi gelismelerin de bir ifadesi olacaktir. Innova gelecek vadeden bu alanlarda genis bir yelpazede hizmet vermeye devam edecektir” diye konustu.

Innova Yönetim Kurulu Baskani Aydin Ersöz ise 1999 yilinda kurduklari Innova’nin kisa sürede yakaladigi basarinin güçlü bir ortakliga dönüsmesinden dolayi mutlu olduklarini ifade ederek, farkli alanlarda uzmanlasmis olan Anel Telekom ve Innova’nin know-how’larini birlestirmelerinin sektör için çok önemli bir adim oldugunun altini çizdi.