Anelka Fener’e ayıp etti

Chelsea’nin yeni transferi Anelka ilk röportajında oynadığı eski takımları bir bir sıraladı fakat Fenerbahçe’nin adını ağzına almadı.

Kulüplerine en çok para kazandıran futbolcular listesinde 1. sırada olan Anelka’dan Fener’i hayal kırıklığına uğratacak açıklamalar. Fenerbahçe’de oynadığı dönemlerin başında bile Fransız futbolcu ne zaman ve nereye gidecek söylentileri Anelka’yı İstanbul macerasında doğrulamıştı. Anelka nihayetinde saman alevi gibi yanıp sönen performansının ardından Zico’nun gelişiyle İngiltere’ye Bolton’a transfer olmuş ve Fenerbahçe’de cevabı merakla beklenen soru nihayet sonlanmıştı.

Fransız futbolcunun kumaşı ve kalitesi tartışılmaz. Tartışılmaz ki ayrılldığı takımlarını paraya boğuyor veya bir başka deyişle onu transfer etmek isteyen takımlar keselerini sonuna kadar açıyorlar. Anelka Fenerbahçe’den Bolton’a ra transfer döneminde de Chelsea’ye transfer oldu. Anelka’ya bu kadar kulüp değiştirmesinin nedeni soruldu ve Anelka Fenerbahçe diye bir kulüp söylemedi…

Daha önce bir çok kulüpte forma giydin, ayrıldığın için pişman olduğun bir takım var mı ya da geçmişe bakıp keşke Arsenal’den ayrılmadım dediğin oldu mu?

“Geçmişe bakıp da pişmanlık duyduğum hiçbir şey yok, hiçbir takımdan ayrıldığıma pişman olmadım buna Arsenal de dahil. Hatta ben Bolton’da oynarken, Arsenal lig lideriydi. Geçmişi düşünmeye gerek yok. Benim için geçmişe baktığımda sadece güzel hatıralar var hem Arsenal ile ilgili hem de daha önceki kulüplerim olan Paris Saint Germen, Real Madrid, Liverpool, Manchester City ve Bolton ile ilgili. (Burada Fenerbahçe’nin adını söylemiyor) Sadece güzel anılarım kaldı ama pişmanlık olmadı.”

Anelka’nın bu açıklamaları Fenerbahçe’yi üzecek. Çünkü Anelka Fenerbahçe’de oynadığı yıllarla ilgili bir kelime Fener’in de F’sini bile söylemedi…