Anelka: Ne Musevi karşıtıyım ne ırkçıyım!

Nicolas Anelka, hakkındaki suçlamalara karşı çıkarak, Musevi karşıtı ve ırkçı olmadığını belirtti.

İngiltere'de bir maçta Nazi selamı verdiği gerekçesiyle  West Bromwich Albion takımından kovulan Fransız futbol yıldızı Nicolas Anelka,  hakkındaki suçlamalara karşı çıkarak, Musevi karşıtı ve ırkçı olmadığını  belirtti.

Fransa'da yayımlanan Metronews gazetesine konuşan Anelka, ''Benim  Musevi karşıtı veya ırkçı olduğumu söylemeleri için bir kanıt gerekiyor, ortada  böyle bir kanıt yok. Çünkü ben ne Musevi karşıtı ne de ırkçıyım'' ifadelerini  kullandı.

Anelka, ''Benim Musevilerle sorunum yok ve hiç olmadı. Ben bir gol  atınca neden onları düşünüp, onlara yönelik bir selam vereyim. Benim yaptığım gol  sevinci selamı ilk kez komedyen arkadaşım Dieudo yaptı. Ona sorduklarında bunun  Musevi karşıtı olmadığını söylüyor'' değerlendirmesini yaptı.

Kendisine önemli teklifler geldiğini bildiren Anelka, bir süre sonra  tekrar yeşil sahalara dönme şansının fazla olduğunu kaydetti.

2010 yılındaki Dünya Kupası'nda milli takım teknik direktörü Raymond  Domenech'a hakaret etmesiyle ilgili bir soru üzerine Anelka, yaptığından hiç bir  zaman pişmanlık duymadığını belirterek, ''O hakareti hak etmişti'' ifadesini  kullandı.

SKORER