Anelka’dan Fenerbahçe itirafı

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Fransız yıldız Nicolas Anelka, Dünya FIFA'nın resmi sitesi fifa.com'a verdiği röportajda, kendisini Fenerbahçe'de "yeniden keşfettiğini" söyledi.

Fenerbahçe’den geçtiğimiz sezon sonunda ayrılarak kariyerine İngiltere Premier Ligi’nde Bolton Wanderers kulübünde devam eden ünlü futbolcu, Dünya futbolunun beşiği İngiltere’ye dönebilmesinde Türkiye macerasının önemli rol oynadığını belirtti, “Formumun zirvesine kesinlikle Fenerbahçe’de kavuştum.

Fenerbahçe’de orta sahada görev almam, oyunu daha iyi görebilmemi ve takım arkadaşlarıma daha etkili bir biçimde pozisyon yaratabilmemi sağladı. Futbol tarzım bu sayede çok değişti ve gelişti. Şu anda futbol kalitesi olarak çok daha iyi durumdayım. Özellikle de kanatlarda etkili oluyorum” dedi.

Anelka’nın, Henry ve Saha’nın sakatlıkları sonrası Milli Takım için de daha önemli bir statüye kavuştuğu ifade edilen haberde, siyahi oyuncunun Fenerbahçe sayesinde, golcü özelliğinin yanına pozisyon hazırlayıcı forvet özelliğini eklediği ve otoriteler tarafından da, bu statüdeki santrforlara yapılan “9,5” yakıştırması yapıldığı ifade edildi.

‘Zevk aldığım Anelka’

Zidane’ın boşluğunu doldurabilecek oyuncu gözüyle de bakılan Anelka’nın, bu pozisyonda başarılı olabileceğine de dikkat çekilen röportajda, Milli Takım Teknik Direktörü Raymond Domenech’in, 1 – 0’lık Avusturya maçı sonrası söylediği “İşte izlemekten zevk aldığım Anelka bu. Böyle formda oynarsa asla kesilemez” sözlerine de yer verildi.