Anelka’ya hiçbir teklif yok

Nihat Özdemir, ayrılmak istediği su yüzüne çıktıktan sonra adı çeşitli kulüplerle anılan Nicolas Anelka’ya hiç kimsenin talip olmadığını açıkladı.

Fransız futbolcunun 20 milyon Euro getirmesi halinde serbest kalacağına dikkat çeken Özdemir; ‘Gitmek isterse, gidebilir.’ diyerek adı geçen oyuncuyu zorla İstanbul’da tutmadıklarına vurgu yaptı. Anelka’nın transfer söylemlerinin çok fazla gündemi meşgul etmesinden memnun olmadıklarını anlatan Özdemir, “Nicolas bizim sözleşmeli futbolcumuz. Takımdan nasıl ayrılabileceğinin şartları mukavelesinde yazılı. Böyle bir gelişme varsa olur ve biter. Geldiği günden beri ‘gidecek’ söylemleriyle sürmez.” ifadelerini kullandı. Arthur Zico’nun Fenerbahçe’de başarılı olacağını iddia eden Özdemir, ‘Antrenmanlardaki çalışmalar teknik direktör konusunda ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı gösteriyor.’ açıklamasında bulundu.

İtalya’da patlak veren şike skandalına da değinen Özdemir, “Juventus, Lazio ve Fiorentina için verilen hükümler herkese örnek teşkil etmeli. Böyle caydırıcı kararlar Türkiye’de de verilebilmeli. Serie A’da yaşananlar benim için sürpriz oldu.” dedi. Bu arada oynadığı üç hazırlık karşılaşmasında 17 kere fileleri sarsıp, üç gol yiyen Fenerbahçe; bugün Valencia karşısında kendisini en iyi şekilde sınayacak. Saat 20.30’da Kanal D’den naklen yayınlanacak

Öte yandan Marco Aurelio’nun ’Türk’ statüsünde oynayabilmesinde son aşamaya gelindi. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in imzası beklenirken, Aurelio’nun isminin Mehmet olacağı açıklandı.

Dün, F.Bahçe günüydü

F.Bahçe Kulübü’nün kuruluşunu hatırlatan 19 Temmuz’u ’’19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü’’ olarak kutlayan Fenerbahçeli taraftarlar, Kadıköy Altıyol’dan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na dek yürüdü. Kadıköy Altıyol’da boğa heykelinin önünde toplanan yaklaşık 100 kadar Sarı-Lacivertli taraftar, meşaleler yakıp, tezahürat yaparak stada doğru yürüyüşe geçti. Yolu kapatarak yürüyen taraftarlar, ezeli rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş aleyhine zaman zaman küfürlü tehazüratlar yaparken, Beşiktaş’a transfer olan Nobre için de daha önce söyledikleri tezahuratı değiştirerek ’’Nobre Nobre Nobre sahtekar Nobre’’ diyerek tempo tuttular.

Kamp, tam revire döndü

Teknik Direktör Arthur Zico’nun yıldıran antrenmanları futbolcuları bir hayli zorluyor. Arnhem’deki aşırı sıcaklar da oyunculara çekilmez saatler yaşatıyor. Zico’nun ağır çalışma programına futbolcular dayanmakta güçlük çekerken; sakatlıklar da birbiri ardına yaşanıyor. Kemal ve Selçuk arkadaşlarıyla idmanlara çıkmaya hasret kalırken, Tümer’in sakatlığından sonra önceki gün de Luciano’yla Uğur’un çalışmaları yarım bıraktıkları bildirildi. Birkaç gün önce açıklamalarda bulunan Tuncay Şanlı da antrenmanların dozundan yakınarak, “Ben böyle çalışma görmedim. Oldukça yoruluyoruz.” diye şikayet- te bulunmuştu.

LUGANO BEKLENİYOR

F.Bahçe’de Diago Lugano sesleri artık daha gür çıkmaya başladı. Teknik Direktör Arthur Zico’nun stoper mevkiine bir transfer istemesinin üzerine anlaşmaya varılan Lugano’nun bugün veya yarın İstanbul’a getirilmesi bekleniyor. Lugano’nun Fabio Luciano’nun yerine alındığı öğrenildi.