Anitkabir ziyaretinden dönen ögrenci kalifesi zehirlendi

USAK - Anitkabir'i ziyaret etmek üzere Izmir'den Ankara'ya giden 45 kisilik Izmir Cemil Midilli Ilkögretim kafilesi yolda zehirlenerek Usak Devlet Hastanesi'nde tedavi altina alindilar.

Olayi önce Usak Polisi’ne bildiren kafile, Usak Devlet Hastanesi’ni harekete geçirdi. Hazir bekleyen Usak Devlet Hastanesi ekipleri, ögrencileri tedavi altina aldi. Saglik ekipleri, kafileyi tasiyan otobüste de incelemelerde bulundu.

Hastaneye gelerek zehirlenen kafileyi ziyaret eden Usak Il Saglik Müdürü Dr. Ali Tasçi, ögrencilerden alinan kan ve idrar tahlilleri sonucu basit bir gida zehirlenmesi oldugunun anlasildigini söyleyerek, önemli bir vaka olmadigini kaydetti. Ögrencilerin tedavi yapildiktan sonra yola çikarilacaklarini belirten Tasçi, korkulacak bir sey olmadigini sözlerni ekledi. Üç günlük yolda olduklarini ifade eden ögrenci velileri ise, neden zehirlendiklerini bilmediklerini söyledi. Telefonlarla ailelerine haber veren veliler, süphelenilecek bir sey olmadigini kaydettiler.

Zehirlenen ögrencilerin bir kismi Usak Bir Eylül Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altina alinirken, Usak Milli Egitim Müdürü Recep Düzgün de her iki hastenedeki ögrencileri ziyaret ederek durumlari hakkinda bilgi aldi. Kafileye geçmis olsun dileginde bulunan Düzgün, korkulacak bir durum olmadigini kaydetti.