Ankara’da izinsiz gösteri

Ankara'da bir grup gösterici yolu trafiğe kapatarak çöpleri ateşe verdi.

Ankara’da bir grup gösterici yolu trafiğe kapatarak çöpleri ateşe verdi. Grup, müdahale için gelen çevik kuvvet ekipleri ve TOMA’yı görünce ara sokaklara kaçtı.

‘Gezi Parkı’ olaylarını protesto eden 25 – 30 kişilik bir grup, dün akşam saatlerinde Kenndy Caddesi’nde toplandı. Polis, gruba yolu trafiğe kapatmamaları yönde uyarılarda bulundu. Uyarılara aldırış etmeyen yüzleri maskeli eylemciler, yola çöp konteynırlarını taşıyarak çöpleri ateşe verdi. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri ve TOMA’lar müdahale için harekete geçti. Ekiplerin geldiğini gören eylemciler ara sokaklara kaçtı. Eylemciler tarafından yakılan ateş, TOMA tarafından söndürülerek yol temizlendi.

Çevik kuvvet ekipleri ile eylemciler arasındaki kovalamaca ara sokaklarda da devam etti. Gezi Parkı eylemlerinin Ankara’daki sembolü haline gelen Kuğulu Park’a giden ekipler, burada boş standlarla karşılaştı. Yüzleri maskeli eylemcilerin polislerin geldiğini görünce buradan da kaçtığı görüldü. Çevik kuvvet ekiplerinin Kenndy Caddesi’ndeki bekleyişi sürüyor.