Ankara polisinden uyuşturucu satıcılarına darbe

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik ekipleri, düzenlediği uyuşturucu operasyonunda 4 bin 520 adet ecstacy hapı ele geçirdi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, il genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve uyuşturucu madde kullanan kişilere yönelik yürüttügü istihbarat çalışmalar neticesinde, bu kişilere yönelik olarak düzenlediği bir operasyonla 9 kişiyi gözaltına aldı. Yakalanan kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, toplam 4 bin 520 adet ecstacy hapı, 58 gram hint keneviri bitki kırıntısı, toplam 4 bin 160 YTL sahte para ve uyuşturucu madde naklinde kullanılan 1 adet otomobil ele geçirildi.

Yakalanan 9 kişi emniyette yapılan sorgulamanın ardından haklarında “uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu madde kapsamında bulunan ecstacy isimli hap ile hint keneviri bitki kırıntısı temin etmek, nakletmek, bulundurmak ve kullanmak” suçlarından tanzim edilen soruşturma evrakları ile Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Mahkemeye sevk edilenlerden Turan E., Erol K., Selmane Ö. tutuklanırken, Orhan Y., Sertan D., Murat T. ve Özgür E. isimli şahıslar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ferdi G. isimli şahıs ise yaşı küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.