Ankara’da alkollü sürücüler komedi filmlerini aratmadı

Ankara'nın çeşitli bölgelerinde yapılan asayiş ve trafik uygulamalarına yine sarhoş sürücüler damgasını vurdu.

Kameralara takılan ilk sarhoş sürücü, Çankaya Uğur Mumcu Caddesi’ndeki trafik kontrolündeydi. Aşırı alkollü olarak araba kullanırken yakalanan Caner Özer, milletvekili oğlu olduğunu ileri sürerek trafik polislerini uzun süre uğraştırdı. 06 AE 2328 plakalı aracı kullanan Caner Özer, yanında nişanlısı olduğunu söylediği bir bayanla trafik kontrol noktasında durduruldu. Alkollü sürücü ile trafik ekipleri arasında komik diyaloglar yaşandı.

Polis memurlarına sürekli, “Ben alkollü değilim. Arabada nişanlım var onu eve bırakıp geleceğim.” diyen Özer, bir türlü ikna olmak bilmedi. Zor da olsa alkolmetreye üfleyen sürücüde 227 promil alkol çıktı.

Aldığı aşırı alkolle ayakta durmakta güçlük çeken Özer, alkolmetredeki rakamlar yukarı doğru çıkarken bile alkollü olmadığını iddia etti. Bir ara polis memurunu itekleyen Özer, kendisini görüntüleyen kameramanların da üzerine yürüdü. Polislerden bir an önce kurtulmak isteyen alkollü sürücü, “Ben eski milletvekili Nazmi Özer’in oğluyum; TBMM’de kütüphaneciyim.” dese de ceza almaktan kurtulamadı.

Arada bir otomobiline gidip gelen Özer, bir polis memuruna, “Beni rezil ettin.” dedi. Bu arada, alkollü sürücünün otomobilindeki bayan, uzun süre araçta beklemek zorunda kaldı.

Bir başka alkollü de Mamak Türközü’nde yapılan asayiş uygulamasında taksiye binerek polislerden kaçtı. Kısa bir kovalamacanın ardından bir sokak arasında yakalanan soyadı öğrenilemeyen Gökhan isimli şahıs, eline geçirdiği bir cam parçasıyla vücudunu kesmeye başladı. Bir süre sonra ikna edilen şahıs polis otosuna bindirilirken, habercilere küfür ederek tehditler savurdu.

Kameralara takılan üçüncü alkollü ise, Konya Yolu’nda 06 VGD 66 plakalı aracını yol kenarına park ederek, aracının içinde uyur halde bulunan Durmuş Boyalı oldu. Polis ekipleri tarafından uzun süre uyandırılamayan alkollü sürücünün bir ara öldüğü sanıldı. Uzun uğraşlar sonunda gözlerini açan Boyalı, bu sefer de alkollü olmadığını söyledi.

Alkolmetreye üflemeye ikna edilemeyen Boyacı, tekrar aracına binerek sızdı. Polis ise bir kez daha “alkollü sürücü uyandırma işlemi”ne başladı. Bir süre sonra uyandırılarak alkolmetreye üfleyen Boyacı’da tam 305 promil alkol çıktı.

Alkollü sürücü polis otosuna alınarak evine götürülürken, aracı da çekiciyle otoparka kaldırıldı.