Ankara’da alkollü sürücüler polisi çileden çıkardı

Ankara Polisi'nin şehir genelinde yaptığı trafik ve asayiş uygulamasına alkollü sürücüler damgasını vurdu.

Başka bir alkollü sürücü, yanındaki sarhoş arkadaşıyla birlikte trafik uygulama noktasında polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak otomobiliyle kaçtıktan sonra yakalandı. Alkollü sürücü ve arkadaşı, polisle tartıştıktan sonra tekme-tokat polis aracına bindirildi.
Ankara genelinde yapılan asayiş ve trafik uygulamasına, alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen sürücüler damgasını vurdu. Aşırı derecede alkollü olan Mustafa Talha, otomobiliyle Atatürk Bulvarı’na ters şeritten girerek yoluna devam etmek istedi. Polis, ters şeritte giden otomobili durdurup güvenlik önlemi alarak olası bir kazayı önledi. Talha, trafik polisinin kendisine uzattığı alkolmetreye üflememekte direndi. Ayakta duramayacak kadar alkollü olduğu gözlenen Talha, alkol kullanmadığını iddia ederek, ters şeritten girdiği için polisten özür diledi. Talha, üzerinde kimlik olmadığını söyleyerek, polise isim vermek istemedi. Talha’ya alkol muayenesini yapamayacağını anlayan ekipler, alkollü sürücüyü ekip otosuna alarak Adlî Tıp Kurumu’na götürdü.

Aşırı derecede alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen başka bir sürücü, yanındaki arkadaşı ile bulunduğu otomobille, Nenehatun Caddesi’nde yapılan trafik uygulama noktasında polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Otomobil, Esat Caddesi üzerindeki Neva Palas Oteli önünde ekiplerce kıstırılarak durduruldu. Otomobilden inen iki alkollü adam, uzun süre polisle tartıştı. Polisin, şoföre alkol muayenesi yapmak istemesi üzerine alkollü şahıs, otomobili kendisinin kullanmadığını ileri sürdü. Polise uzun süre direnen alkollü sürücü, olay yerine gelen takviye ekip yardımıyla zor kullanılarak kelepçelenip karakola götürüldü.

Otomobilin içindeki bira kutuları ise alkollü sürücülerin durumlarını ortaya koyuyordu.