Ankara’da buz çok kaza yaptırdı

Ankara'da yollarda oluşan buzlanma nedeniyle çok sayıda trafik kazası meydana geldi.

Sıcaklığın düşmesiyle birlikte yollarda meydana gelen buzlanmalar trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. Ankara’da buzlanmaların neden olduğu çok sayıda zincirleme trafik kazası meydana geldi. İlk kaza Yenimahalle Eşref Bitlis Bulvarı üzerinde meydana geldi.

Yolda oluşan buzdan dolayı kontrolden çıkan 17 araç duramayınca birbirine çarparak kaza yaptılar. Kaza sonrası ortalık sağa sola fırlayan araçlarla doldu. Buzlanmadan dolayı meydana gelen ikinci kaza ise Çankaya Ziya Gökalp Caddesi üzerinde gerçekleşti.

Buzlu yolda kaymaya başlayan araç kontrolden çıkarak karşı yola geçince kaza kaçınılmaz oldu. Karşı yola geçen araca çarpmamak için fren yapan diğer araçlar kaymaya başlayarak birbirlerine çarptı.

4 aracın karıştığı kazada yaralanan olmazken araçlarda maddi hasar oluştu. Bir diğer zincirleme kaza ise Altındağ Plevne Caddesi üzerinde meydana geldi. İki yolcu minibüsünün de aralarında bulunduğu 5 aracın karıştığı kazada ölen ya da yaralananın olmaması tek teselli kaynağı oldu. Kazazedeler yolların yeterince tuzlanmadığından dolayı kazaların meydana geldiğini iddia ettiler.

Akşam saatlerinde Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yetkililer ve sürücüler buzlanmaya karşı uyarılmıştı.