Ankara’da feci kaza; 9 ölü 11 yaralı (3)

Başkentte sabah saatlerinde; Yeşil Özel Halk Otobüsü dikkatsizlik ve aşırı hız nedeniyle karşı şeride geçerek Dışişleri Bakanlığı'na ait bir personel servisini ortadan ikiye biçti.

Ankara-İstanbul yolunda saat 09.00 sıralarında Kızılay – Sincan hattında çalışan Celal Bozkurt yönetimindeki 06 ZKM 84 plakalı yeşil halk otobüsü, hızla girdiği yolda Sivil Savunma Genel Müdürlüğü önünde aracın hakimiyetini kaybederek önce kendi şeridindeki bir araca çarptı, sonra da karşı şeride girdi. Halk otobüsü, bu şeritte karşı yönden gelen Dışişleri Bakanlığı personeli taşıyan 06 C 3328 plakalı servis aracına çarptı.
Çarpışmada hurda haline gelen servis aracında bulunan personel çevreye savruldu. Bakanlık personelinden 8 kişi olay yerinde, 1 kişi de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken; aynı serviste bulunan ve otobüsteki bazı yolculardan 11 kişi yaralandı. Yaralılardan 4’ü Numune Hastanesi’nde, 5’i Dışkapı Hastanesi’nde, biri Gazi Hastanesi’nde, biri ise Etlik Hastanesi’nde tedavi altına alındı
Olay yeri görgü tanıklarından Murat Özel, başka bir servisle Sincan’a giderken kazayı gördüğünü belirterek, “Arkamızdan bir çarpma sesi duyduk. Kafamızı çevirdiğimizde otobüsün kaşı şeritte bir minibüse girdiğini gördük. Olay yerine geldiğimizde 7- 8 tane ölü saydım. O anda da 4- 5 yaralı hastaneye kaldırıldı.” dedi.
Kazanın duyulmasının ardından olay yerine gelen Dışileri Personeli ve yakınları telaş içerisinde ölenlerin ve yaralıların kimliklerini öğrenmeye çalıştılar. Bazıları; kaza yerinde üzerleri örtülü cesetlerin yüzlerine bakarak kimliklerini tespit etmeye çalıştı.
Yetkililer halen ölenlerin kimliklerini tespit etmeye çalışıyor.