Ankara’da silahlı çatışma; 1 ölü

Ankara'da iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 1 kişi hayatını kaybetti.

Olay, saat 22:30 sıralarında Kırkkonaklar Şemsettin Günaltay Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerinde aşırı hızlı seyreden 06 EJ 552 plakalı otomobil, önünde seyreden başka bir otomobile arkadan çarptı. 06 EJ 552 plakalı otomobilden inen şahıslar, çarptıkları öndeki araçtan kaçmaya başlayan kişilere ateş etmeye başladı. İki grup arasında silahlı çatışma başladı. 15 dakika süren çatışmada çok sayıda mermi kullanıldı.

Olayda, İmdat Sancak ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ankara Hastanesi Acil Servisi’nde hayatını kaybetti. Olayda silah kullanan bazı şahısların ormana doğru kaçtığı öğrenildi. Çevredeki vatandaşlar, 4 araçta bulunan şahısların birbirleriyle silahlı çatışmaya girdiğini söyledi.

Polis, çatışmanın, Barış, Derviş, Şahin Kayıkçı isimli şahıslar ile soyisimleri “Sancak” olan bir grup arasındaki hesaplaşma olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, silahlı çatışmanın iki aşiret arasında yaşanan bir hesaplaşma olabileceği öne sürüldü.

Öte yandan, çok sayıda yaralı yakını Ankara Hastanesi önünde toplandı. Yaralılardan birinin hayatını kaybettiğini öğrenen yaralı yakınları sinir krizleri geçirdi.

Bu arada, AK Parti Mardin Milletvekili Mehmet Beşir Hamidi’nin de olayın yaşandığı hastaneye gelmesi dikkat çekti. Ancak Hamidi’nin bir hasta ziyaretine geldiği, olayla bir ilgisinin olmadığı öğrenildi.