Ankara’da taksici cinayeti

Ankara'da bir taksici, şoför olarak çalıştığı taksi içerisinde ölü olarak bulundu.

Taksi sürücüsü Fikret Karabeyli’nin (53) dün akşam saatlerinde evine gelmeyen ailesi durumu polise bildirdi. Polis ekipleri Karabeyli’yi ve şoför olarak çalıştığı Coşar Taksi Durağı’na ait 06 T 0842 plakalı ticari taksiyi Ankara genelinde aramaya başladı.

Aileye baba Karabeyli’nin acı haberi sabah sattlerinde geldi. Dün akşamdan beri kendisinden haber alınamayan Karabeyli, Hipodrom Caddesi Hal girişinde şoför olarak çalıştığı aracının arka koltuğunda ölü olarak bulundu. Henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı işlenen cinayetin faili yada failleri taksiyi caddenin kenarına bıraktıkdan sonra olay yerinden kaçtı. Acı haberi alan Karabeyli’nin oğlu ve kızı babalarının araç içersindeki cansız bedenini görünce sinir krizleri geçirdi.

Olay sonrası cinayetin işlendiği yere gelen polis ekipleri çevreyi güvenlik çemberine alarak cinayetle ilgili delil aradı. Olay yeri inceleme ekipleri aracı detaylı bir şekilde araştırarak ipuçları bulmaya çalıştı. Karabeyli’nin kafasına iki kurşun sıkıldıktan sonra boğazı kesilerek öldürüldüğü iddia edildi.

Polis ekiplerinin çalışmalarının ardından olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı taksiyi içindeki cesedle birlikte Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne çektirdi. Polis olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlattı.