Ankara’da trafik kazası; 2 ölü 1 yaralı

Başkentin Demetevler semtinde aşırı hız ve dikkatsizliğin neden olduğu kazada 2 kişi öldü 1 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre kaza öğle saatlerinde Yenimahalle Özevler Mahallesi 47 Sokak’ta meydana geldi. Aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkan 06 AZ 0436 plakaly minibüs, önce sokakta seyreden 06 AJ 6870 plakaly otomobile daha sonrada kaldırımda ekmek almaya giden 14 yaşındaki Yusuf Özbek’e çarptı. Minibüs daha sonra bir binanın duvarına çarparak durabildi.

Kaza sonrası minibüs altına sıkışan Yusuf Özbek ile araçta bulunan Mustafa Ulutaş olay yerinde hayatını kaybetti. Erhan Kulaksız ise ağır şekilde yaralandı. Kulaksız, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Minibüsün altına sıkışan Yusuf Özbek’in cesedi itfaiye ekiplerinin zun süren çalışmaları sonucunda çıkartılabildi.

Kaza nedeni ile 47 sokak uzun süre trafige kapatılırken olay yerinde toplanan mahalle sakinleri ise aynı yerde bu şekilde sürekli kazaların olduğunu belirterek yetkililerden biran önce bu konuda tedbir almaya çagırdı. Kaza sonrası olay yerindeki cesetler cenaze arabası ile hastane morguna kaldırılırken kaza yapan araçlar çekici vasıtası ile otoparka çekildi.