Ankara’da yolcu otobüsü devrildi!

Ankara'da seyir halindeki bir yolcu otobüsü devrildi. Kazada 2 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişi de yaralandı.

Gaziantep-İstanbul seferini yapan Cemalettin Mazlum yönetimindeki araç, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi’nde (AŞTİ) yolcu aldıktan sonra AŞTİ Yolu – Anadolu Bulvarı girişinde yolun buzlu olması nedeniyle kayarak yan yattı. Kazada çok sayıda kişi yaralanırken 2 kişi de hayatını kaybetti. Kaza sonrasında olay yerine çok sayıda ambulans sevkedildi. Toplu halde ambulanslara bindirilen yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı. Olay yerine gelen ambulansların yetersiz kalması nedeniyle yaralılar bir süre ek ambulansları bekledi.

Yaralılar arasında küçük çocukların da olduğu kaza sonrasında otobüs muavini Karayolları ekiplerini suçlayarak yolların tuzlanmadığını söyledi. Bir otobüs yolcusu ise olay yerine gelen ambulans sayısını az bulunca polis ekipleriyle tartıştı.

Öte yandan yan yatan aracın içinde can veren Yücel Kazazoğlu ve ismi belirlenemeyen bir şahıs sıkıştıkları yerden çıkarılamayınca olay yerine itfaiye ekipleri çağırıldı. Uzun süren bir çalışmanın ardından otobüsten çıkarılan cesetler yol kenarındaki kaldırımın üzerine konuldu.

Otobüs şoförü Cemalettin Mazlum gözaltına alınarak karakola götürüldü. Olayla ilgili incelemele başlatıldı.