Ankara’da zincirleme trafik kazası

Ankara'da 6 aracın karıştığı kazada 2'si ağır 8 kişi yaralandı.

Kaza yerine gelen sağlık ekiplerince araç içerisinde ilk müdahalesi yapılan yaralı sürücü, ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, Yenimahalle 100. Yıl Bulvarı Ostim Stadı önünde meydana geldi. Murat Kılıç yönetimindeki 06 UL 159 plakalı kamyonet freni boşalınca kontrolden çıkarak yolda savrulmaya başladı. Bu sırada 2 aracın birbirine hafif şekilde çarpmasına neden olan kamyonet, Sefa Yılmaz yönetimindeki 06 HZ 353 plakalı otomobile çarptı.

Kamyonet ancak kırmızı ışıkta duran Nejat Şahin yönetimindeki 06 KMP 38 plakalı kamyonete çarparak durabildi. Öte yandan, freni boşalan kamyonetin çarptığı 06 HZ 353 plakalı otomobilde yol kenarında duran başka bir bir otomobile hafif şekilde çarptı.

Kazanın ardından kamyonetin çarptığı otomobilin sürücüsü Sefa Yılmaz araç içerisinde sıkıştı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ile vatandaşlar tarafından çıkarılan yaralı sürücü yeriden kımıldayamadığı için ilk müdahalesi de araç içerinde yapıldı. Yaralı daha sonra araçtan alınarak ambulansa bindirildi.

Freni boşalan komyonette bulunan Muzaffer Güney’de ağır yaralandı. Güney başka bir ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay sonrasında yol tamamen trafiğe kapatıldı. Kaza yapan araçlardan etrafa yayılan yağ itfaiye tarafından yıkanarak temizlendi.

Kaza yapan kamyonet sürücüsü Murat Kılıç olayın şokuyla gözyaşlarını tutamadı. Kılıç vatandaşlar tarafından teskin edildi.