Ankara’daki iş merkezi yangını kontrol altına alındı

Ankara İtfaiye Daire Başkanı Faruk Kurutuz, Ankara'da meydana gelen iş merkezi yangınının kontrol altına alındığını söyledi.

Kurutuz, yaptığı incelemelerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Saat 04:00’da başlayan yangına, iftfaiye ekiplerinin 5 dakika sonra müdahale etmeye başladığını söyleyen Kurutuz, iş merkezinde bulunan dükkanların çoğunda yanıcı ve parlayıcı maddelerin olmasından dolayı söndürme çalışmalarının uzun sürdüğünü belirtti. Kurutuz, şu ana kadar yapılan söndürme çalışmalarının ardından yangının yüzde 90’lık kısmının kontrol altında olduğunu belirtti. Kurutuz, binanın yapısından dolayı yangının diğer binalara sıçramasının çok kolay olduğunu, ancak ekiplerin zamanında müdahalesiyle bu durumun önüne geçildiğini söyledi. Kurutuz, iş merkezindeki yangını dükkanlarda çok sayıda yanıcı ve parlayıcı madde bulunmasından dolayı Modern Çarşı yangınına benzetti.
Yangında ilk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı ya da yaralanma meydana gelmedi. Yanmaya devam eden iş merkezinde büyük çapta maddi hasar oluştu.
Öte yandan, Kurtuluş, Esat,Siteler ve Batıkent itfaiyelerinin katıldığı söndürme çalışmalarında 40 araç ile 95 itfaiyecinin görev yaptığı açıklandı.