Ankaragücü Galatasaray’dan puan almak istiyor

Turkcell Süper Ligi'nde 27-28-29 Ocak tarihlerinde oynanması gereken ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen 19. hafta maçında, deplasmanda Galatasaray ile karşılaşacak olan Ankaragücü'nde, hedef en az 1 puan almak.

Karaman, yedek futbolcularla birlikte, statü gereği Galatasaray karşısında forma giyemeyecek olan 4 futbolcuya çalışma yaptırdı.

Galatasaray’ın ligde iyi oynayan takımlarından birisi olduğunu, ligdeki durumunun da bunu en iyi şekilde gösterdiğini belirten Hikmet Karaman, “Biz de takım olma yolunda ilerliyoruz. Ayrıca, ligdeki yerimizi garanti altına almak istiyoruz. Her iki takımın da şiddetle puana ihtiyacı var. Galatasaray’ın büyüklüğüne saygı gösteriyoruz. Ama, bizde düşüncelerimizi sahaya yansıtmak istiyoruz” dedi.

Karaman, biri cezalı 5 futbolcusunun Galatasaray karşısında forma giyemeyecek olmasının kendileri için dezavantaj oluşturduğunu ifade ederek, yerlerine oynayacak futbolcuların bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceklerine inandığını, Türkiye’nin en iyi takımlarından birisinden puan ya da puanlar almak istediklerini vurguladı.

Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nun bugün toplanarak Galatasaray’a, Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar için vereceği karar ile ilgili olarak bir soruya, teknik direktör Karaman şu şekilde cevap verdi: “Galatasaray mutlaka ceza alacak. Ama, bu bizim maçta olur, başka maçta olur, bilemem. Ceza verilecekse, bu çekilecek. Galatasaray maçının seyircili-seyircisiz oynanması bizim için avantaj mı olur, yoksa dezavantaj mı olur? Onu bilemem. Avantaj der yenilirsin, dezavantaj der yenersin. Onun için yuvarlak laflar etmeye gerek yok.”

“Ligde iki takımın konumu belli. Galatasaray şampiyon olma istiyor, bizde düşme potasından uzaklaşmak istiyoruz. Zor bir maç olacak. 3 puan alacak güçteyiz. Son aldığımız galibiyetle, takımda moraller üst seviyelere tırmandı” diyen takım kaptanı Hakan Kutlu ise Ankaraspor maçından hemen sonra oynayacakları Galatasaray karşısında zorlanacaklarını söyledi.

Ankaraspor maçıyla birlikte zorlu bir dönemece girdiklerinin altını çizen Hakan Kutlu, Ankaraspor karşısında 3 puan alıp rahatladıklarını, ancak Galatasaray ve Beşiktaş ile peşpeşe oynayacakları karşılaşmalardan 3’er puan almak istediklerini sözlerine ekledi.

Sarı Lacivertliler’de Burak kart cezalısı olduğu için, Galatasaray karşısında forma giyemeyecek. Okan Koç, Ali Ölmez, Erman Güraçar ve Ahmet Belal ise, ertelenenen Galatasaray maçından sonra transfer oldukları için, forma giyemeyecekleri bildirildi.