Ankaralı köylüler ‘piton’dan korkmuyor

Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi'nden dev piton yılanının kaçmasının ardından arama çalışmaları sürerken hayvanat bahçesinin arkasındaki tarlada çalışan köylü kadınlar dev yılandan korkmadıklarını dile getirdi.

Tarlada bir grup köylü kadınla birlikte çapa yapan Fatma Öcal, dev yılandan korkmadıklarını söyleyerek, ”Burada 30 kadınız. Elimizde çapalarımız var. Biz yılandan korkmuyoruz” derken diğer bir köylü kadın ”Yılanın boğazını sıkınca zehri içine kaçar ölür. Boğazını sıkar öldürürüz. 100 milyar ödül var diyorlar görsek öldürürüz” dedi. Tarlada çalışan kadınların pitondan korkmadıkları ve rahat rahat çapa yaptıkları gözlenirken, hayvanat bahçesi üzerinde askeri ve bir sivil helikopterin gezindiği görüldü.

Öte yandan Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi’nin güvenliğinden sorumlu Ulubey Güvenlik Şirketi, hayvanat bahçesinden kaçan piton yılanından sorumlu olmadıklarını ve şirketin hayvanat bahçesinin sadece giriş çıkışlarından sorumlu olduğunu söyledi.

Ulubey Güvenlik Şirketi yetkilisi, bu konuda basın açıklaması yapmayacaklarını ve olayla ilgileri olmadığını belirtti. “Biz hayvan bakıcısı değiliz ki” diyen yetkili, şirketin sadece giriş çıkışlardan sorumlu olduğunu ifade etti. Şirket yetkilisi, hayvanat bahçesinde güvenlik kamerası bulunduğunu ancak yılanın bulunduğu bölümde güvenlik kamerası bulunmadığını dile getirdi.