Ankara’nın tanıtımına film formülü

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, başkent turizmi ve tanıtımının istenilen seviyeye ulaşamadığını belirterek attıkları adımı anlattı.

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, başkent turizmi ve tanıtımının istenilen seviyeye ulaşamadığını belirterek, ”Başkentin hak ettiği ve gereken tanıtımını yapılacak önemli dizi veya filmlerin sağlayacağı inancındayız. ANGİAD olarak dev prodüksiyonlu film ve dizilere tam destek vereceğiz” dedi.

Değer, yaptığı açıklamada, Türk dizilerine iç ve dış pazarda gösterilen ilginin Ankaralı işadamlarının da dikkatini çektiğini, söz konusu pazarın dizi ve film projeleri için harekete geçmeleri için kendilerine yol gösterdiğini söyledi.

Konunun ANGİAD yönetiminin Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün’ü ziyaretleri sırasında da gündeme geldiğini ifade eden Değer, ziyarette gerek Aygün gerekse Özdebir’in Ankara;nın tanıtımı için popüler dizi ve filmlerden yararlanılması gerektiğini ifade ettiklerini anlattı.

Değer, reytingi yüksek dizi ve filmlerin şehir turizmine de büyük katkı sağladığını, dizileri izleyerek kent ile ilgili bilgi edinen seyircilerin dizilerin çekildiği kentlere gitmek istediklerini dile getirdi.

ANGİAD olarak başkenti tanıtacak dev prodüksiyonlu film ve dizilere tam destek verecekleri sözünü veren Değer, şunları söyledi:

”Başkent turizmini bugün hala istenilen seviyeye ulaşamadı, hala layık olmadığı bir konumda. Özellikle yabancı turizmden nasibini alamıyor. Hak ettiği seviyeye ulaşabilmesi için gerekli olan tanıtım ne yazık ki yetersiz. Ankara;nın değişen yüzünü insanlara göstermek gerekiyor. Kentlerin tanıtımına büyük katkı sağlayan ve yerli – yabancı turistlere de yön veren dizi ve film pazarına artık Ankara;da el atmalı. Bugün kaliteli dizi ve film pazarı tanıtım yaptığı ölçüde kitleleri peşinden sürüklüyor, diziler ve filmler turizm için çok önemli araçlar haline geldi. Biz de ANGİAD olarak, Ankara ‘bundan neden yararlanmasın ki’ diyoruz. Böylece turizmi canlandıracak ve Ankara ekonomisine katkı sağlayacağız. ANGİAD, ASO ve ATO ile birlikte elinden ne geliyorsa bu konuda yapacak”