Ankaraspor-Kayserispor maçı sonrası

Turkcell Süper Ligi'nin 25. haftasında Ankara'da oynanan karşılaşmada Kayserispor, Ankaraspor'u 3-1 mağlup ederek ligde 3. sıradaki yerini korudu.

Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanan ve Kayserispor’un 3-1’lik üstünlüğü ile sona eren karşılaşmadan sonra konuşan Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar, kazanma hırsı ve şevki olmayan bir takımın maç kazanamayacağını, bugünkü maçta da bu özellikleri takımında göremediğini söyledi.

Gökçınar, Kayserispor’un kazanma hırsıyla maça çıktığını ve kazanmayı hakettiğini sözlerine ekledi.

Kayserispor’un daha iyi bir futbol ortaya koyduğunu ifade eden Ankaraspor teknik direktörü Giray Bulak, “Devrenin sonunda golü bulup, ilk yarıyı berabere tamamladık. 2. yarıda galibiyeti yakalamak istiyorduk. İkinci yarıda değişiklik yaptığım futbolcular, oyuna etki edemediler. Daha iyi çalışıp, bunun telafisi yoluna gideceğiz. Ligin sonuna kadar 10 maç daha var. Bütün puanları toplamaya çalışacağız” diye konuştu.

Ligdeki konumları itibariyle kazanmaları gereken bir maç olduğuna işaret eden Kayserispor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi:

“UEFA yolundaki rakiplerimizin maçlarını kazanması, bizimde kaybetmemiz durumunda, altımızdaki takımlarla aramızın kapanacağı bir maçtı. Kayserispor büyük takım olma yolunda sağlam adımlar atıyor. Hakemler iyi niyetliydiler. Maçın gidişatına etki edecek kritik kararlar vermediler. Ankaraspor’a bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim.”

Sarı Kırmızılı’ların golcü futbolcusu Gökhan Ünal, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarından sonra yorgun olarak Ankara’ya geldiklerine işaret ederek, Ankaraspor’dan daha iyi mücadele verdiklerini, hedefinin gol kralı olmak değil, atabildiği kadar gol atmak olduğunu söyledi.

Kayserispor’un diğer futbolcuları Yordanov ve Fatih ise, iyi bir futbol sergileyerek 3 puana sahip olduklarını, bundan sonra Beşiktaş ile Türkiye Kupası’nda oynayacakları maçı düşündüklerini belirttiler.

Ankaraspor’lu Erman ise, “Galibiyeti hakedecek bir futbol oynamadık. Alttaki takımlar bize iyice yaklaştı. Bundan sonra oynayacağımız maçları kazanmak zorundayız” dedi.