Ankaraspor’da yeni hedef UEFA Kupası

Turkcell Süper Ligi'nde üst üste aldığı 2 galibiyet ile 5. sıraya yükselen başkent temsilcisi Ankaraspor'da yeni hedef UEFA Kupası'na katılabilmek.

Ankaraspor’un Vestel Manisaspor ve Kayserispor’dan daha kötü bir takım olmadığını vurgulayan Volkan, “Henüz istediğimiz futbolu oynayamıyoruz. İlerde daha da iyi yerlere geleceğiz.” dedi.

Turkcell Süper Lig’de hafta sonu karşılaşacakları Denizlispor karşılaşması ile ilgili olarak, Denizlispor’un da kendileri gibi iyi futbol oynamaya çalıştığı ifade eden Volkan, şunları kaydetti: “Zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. Kalan 3 maçımızda en az 7 puan alıp hedefimize yaklaşmak istiyoruz.”

Bu sezon 4 büyük takımın da inişli çıkışlı bir grafik sergilediğinin hatırlatılması üzerine konuşan Volkan, “4 büyükler içinde en kötü durumda olan Trabzonspor. Galatasaray ise iyi futbol oynamasa da, kısa sürede toparlanacak güçte. Herşeye rağmen en iyi takım Galatasaray.”dedi.

Volkan ile birlikte basın toplantısına katılan Wederson ise 14 maçta 1 mağlubiyet alarak iyi performans gösterdiklerini belirtti.

UEFA hedefini yenileyen Wederson, Denizlispor maçı ile ilgili şunları söyledi: “Denizlispor iyi ekip, zor maç olacak. Deplasmanda daha iyi oynuyoruz. En azından bir puan alacağımızı düşünüyorum.”

Türkiye’deki Brezilyalı futbolcularının sayısının fazlalığının nedenlerinin sorulması üzerine ise Wederson, önceki yıllarda Türkiye’de forma giyen Brezilyalı futbolcuların başarılı olmasından dolayı böyle bir tablonun ortaya çıktığını belirtti.

Öte yandan Volkan ve Wederson, Ankara 19 Mayıs Stadı’nın zemininden şikayet ederek, maçların Yenikent ASAŞ Stadı’nda yapılmasının kendilerinin performansını artıracağını kaydettiler.