‘Ankara’ya uçak seferleri başlatmak istiyoruz’

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, Balıkesir-Ankara arasında uçak seferlerinin başlaması için çalıştıklarını söyledi.

Balıkesir İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Vali Hatipoğlu, Balıkesir Havaalanı’nın uçuşlara hazırlanması için rapor hazırlandığını bildirdi. Balıkesir milletvekilleri, belediyeler ve sivil toplum örgütlerinin çalışmaya destek vereceğini dile getiren Hatipoğlu, raporu Ulaştırma Bakanlığı’na göndereceklerini ifade etti. Hatipoğlu, Ulaştırma Bakanlığı’nın havayolu şirketleriyle yapacağı görüşmeden sonra uçuşlara karar verileceğini vurguladı.

Balıkesir’deki karayolu ağının bin kilometreyi geçtiği bilgisini veren Vali Hatipoğlu, yolların ancak 93 kilometresinin bölünmüş yol olduğunu hatırlattı. Bölünmüş yol uzunluğunu en kısa sürede arttırılması gerektiğini kaydeden Hatipoğlu, öncelikle Balıkesir-Susurluk ile Susurluk-Bandırma güzergahının bu standarda yükseltilmesini istedi.

Hatipoğlu, “İstanbul’dan Bandırma’ya 2 saatte deniz otobüsü ile gelen vatandaşlar Bandırma’dan Balıkesir istikametine giderken sanki köye gidiyormuş izlenimi ediniyor. Bu durumu ortadan kaldırmalıyız.” şeklinde konuştu.