Anlama özürlü müsünüz?

BBP Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, futbol sahalarında açılan pankartlarla ilgili olarak yetkilileri göreve çağıran Bakan Şahin'i anlama özürlü olmakla suçladı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Selçuk Özdağ, futbol sahalarında açılan pankartlar ve atılan sloganlarla ilgili olarak yetkilileri göreve çağıran Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’i anlama özürlü olmakla suçladı.

BBP’li Özdağ, Bakan Şahin’in, Türk ve Mehmet kelimelerine tepki göstermesine anlam veremediğini belirtti.

Şahin’in “Hepimiz Hrantız, hepimiz Ermeniyiz, sloganlarıyla hepimiz insanız demek isteniyor. Birilerinin de Hepimiz Türk’üz, Hepimiz Mehmet’iz demesi ciddi toplumsal gerginliğe yol açar” sözlerini anımsatan Özdağ, “Hepimiz Türk’üz, hepimiz Mehmet sloganını gündeme taşıyanlar da hepimiz insanız demek istediler. Anlama özürlü müsünüz?” dedi.

Bakan Şahin’e “Başkalarının attığı slogan hepimiz insanız manasına geliyor da bizim attığımız slogan neden hepimiz insanız manasına gelmiyor ve toplumsal gerginliğe yol açıyor?” sorularını yönelten Özdağ, Bakan Şahin’i 11 ay önce yapılan ihbarı yerine getirmemekle eleştirdi.

Özdağ, şunları aktardı: “Sayın Şahin, öncelikle 11 ay önce yapılan ihbarın gereğini neden yerine getirmediniz, müteveffa Hrant Dink’i neden koruyamadığınızı kendinize sorun. Bilin ki ‘suç samur kürk olmuş, kimse giymemiş’ sözüne uygun hareket ediyorsunuz?”

Şeytanın Avukatlığını Yapmayın

Bakan Şahin’e şeytanın avukatlığını yapmayın diye seslenen Özdağ, “Milletin ruh köküne saldıranları korumaktan ve ruh köküne sahip çıkanlara da yol yakınken saldırmaktan vazgeçin Türk ve Mehmet kelimelerinden rahatsızlık mı duyuyorsunuz?” dedi.

Bakan Şahin’e Görev Hatırlatması

Bakan Şahin’e gündemi değiştirmeyin uyarısında bulunan Özdağ, Bakan Şahin’in Futbol Federasyonu’nda neler olduğuyla ilgilenmesi gerektiğini savundu.

Özdağ, eleştirilerine şöyle devam etti:

“Siz iktidar olmanın gereğini yerine getirin. Siz Habur sınır kapısını peşmerge kapattı ne yapacaksınız onu söyleyin. ÖSS ve katsayı adaletsizliğini, imam hatip ve meslek liselerinin mağduriyetini nasıl gidereceksiniz onu söyleyin, çözüm bulun. Türkiye’de özgürlüğün ve insan haklarının turnusol kağıdı başörtüsü mağduriyetini nasıl gidereceksiniz? Ama sizin için bu konuda mağdur olanlar marjinallerdi değil mi? Unuttuğumuzu zannediyorsanız milyon kere yanılıyorsunuz. Şehirler eşkiyanın çapulcunun, dağlar teröristlerin oldu. Can, mal ve namus güvenliği kalmadı. Yaşama hakkımızı nasıl temin edeceksiniz? Polisimiz ve güvenlik görevlilerimiz askerlerimizi suçluların karşısında daha ne kadar çaresiz elleri kolları bağlı tutacaksınız? Bunu bir açıklayın. Hrant Dink’in cenazesinde bir tek Türk bayrağı yoktu. Fakat AKP grup başkan vekili bir de cenazenin Türk bayrağına sarılarak defnini isteme gafletinde bulundu. Bunun izahını yapın. Az kaldı, 20 Temmuz 2007’ye 6 ay kaldı. Hazineden aldığınız 150 trilyon seçim yardımı da, iktidar imkanlarını kullanmanız da sizleri kurtaramayacaktır. Türk Milleti teslimiyetçilere teslim olmayacaktır. Deniz bitti kara göründü. Sandık milletin önüne geldi. Millet AKP iktidarından yaptıklarının hesabını soracaktır. Milletim az daha sabır çoğu gitti azı kaldı.”