Anne-baba cezaevine yavruları yuvaya

Uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla mahkemeye çıkarılan anne-babası tutuklanan 6 yaşındaki İranlı kız çocuğu, cezaevi kabul etmeyince Çocuk Esirgeme Kurumuna gönderildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine 3 gün önce Aksaray’daki bir otele baskın düzenleyerek, İran uyruklu Aliasqar Hassanzadeh Saloumaçaghuul, Mahmoud Namadı, Kobabeh Shafre Zadeh ve eşi Saerdoltah Abdullah Zadeh’i, uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına aldı.

Otel odasında ve bu kişilerin üzerlerinde yapılan aramada 16 kilogram esrar ile 6 kilogram afyon sakızı ele geçirildi.

Zadeh ailesinin 6 yaşındaki kızları da İstanbul’da tanıdıkları kimse olmadığı için Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine sevk edilirken, küçük kız da ailesinin yanında yer aldı.

İranlı kız çocuğu, adliyede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra savcılık katına çıkarılan anne-babasının yanından hiç ayrılmadı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından sorgulanan şüpheliler, sevk edildikleri İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandı.

Annesinin elini bir an olsun bırakmayan küçük kız, gazetecilerin fotoğraf çekmesi üzerine, annesi gibi eliyle yüzünü kapattı.

Tutuklanan şüpheliler cezaevine gönderilirken, 6 yaşında olduğu için cezaevinin kabul etmediği küçük kız, adliye çıkışında polisler tarafından güçlükle ailesinin yanından alınarak, Çocuk Esirgeme Kurumuna götürüldü. Ağlayan ve çığlık atan küçük kızı polisler sakinleştirmeye çalıştı.